Przedbiegi przedwyborcze

Pisałem niedawno, że Październik już się zdecydował i proszę bardzo, teraz wiem, że także Putyra chce reelekcji, czyli będzie startował w wyborach burmistrza Jelcza-Laskowic. Oficjalnie ogłosi to za parę miesięcy, ale ponoć ostateczna decyzja już zapadła.
Te przedbiegi, ten pośpiech samorządowców, którzy już macają grunt przedwyborczy, wynika z tego, że spodziewają się przyspieszonych wyborów – podobno bardzo prawdopodobne są już za rok, w czerwcu.
O ile w Oławie Październik na razie nie ma poważnego kontrkandydata, a tyle w J-L można spodziewać się ostrej walki. Bardzo możliwe, że wystartuje Szponar (PO) albo przynajmniej poprze kogoś swojego, np. Skrzydłowskiego. Mówi się też coraz głośniej o powrocie do gry „byłego pierwszego”, czyli Bogdana Szczęśniaka – co zapewne ma związek z jego aktywnością przy okazji otwarcia BRICOMARCHE w J-L, gdzie na razie się zakotwiczył.
Niewykluczone, że przy starcie Szczęśniaka to właśnie jego poparłby Szponar. Powiedzmy zresztą otwarcie – Szponar najprawdopodobniej poprze niemal każdego, kto wystartuje przeciwko Putyrze.
Gdy o chęć startu w wyborach spytałem Szczęśniaka wprost, usłyszałem: – Nic ci nie powiem, bo zaraz napiszesz!
Gdyby zupełnie nie myślał o powrocie, spokojnie mógłby powiedzieć, że to go już nie interesuje. I tyle! Skoro jednak nie mówi wprost, chyba jednak zupełnie nie odpuścił. Czeka na propozycje czy na zatarcie wyroku?

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie