Hit na czasie

Żeby było jasne – nie zamierzam znęcać się nad młodych człowiekiem, który zorganizował i od roku prowadzi oławskie radio internetowe HIT. Ma pasję, ma źródło finansowania, niech robi – tylko pozazdrościć. Zwłaszcza, że to nie konkurencja. Ponieważ jednak rzecz dotyczy sfery publicznej (media), muszę jakoś odnieść się do sprawy, by sprowadzić wszystko do właściwych proporcji. Zapowiadana impreza „roczek radia HIT” jest do tego najlepszym pretekstem. Gdy nasz reporter dotarł na część oficjalną – wręczenie podziękowań – na miejscu było 7 osób. Potem, gdy impreza rozkręciła się na dobre (koncerty) w porywach było osób kilkadziesiąt. I to jest właściwa miara miejsca, jakie na mapie lokalnych mediów zajmuje radio HIT. Słucha go kilkadziesiąt bądź najwyżej kilkaset osób (w tym rodzina, sąsiedzi, koledzy z klasy itp.). Oczywiście nie przeszkadza to politykom wszelkiej maści łasić się do właściciela radia – wszak idą wybory, a nawet te kilkaset osób może się przydać. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć, że radio lokalne w tej postaci (jako samodzielny byt) nie ma szansy rozwoju. Słuchalność na poziomie błędu statystycznego to żadne pieniądze, niemożność zatrudnienia dziennikarzy itp. Powtarza się historia jak z radiem „BOSS” – prawie nikt tego nie słuchał, choć politycy łasili się ostro, bo to przecież media, a media to wpływ, a wływ to wygrana w wyborach, a wygrana w wyborach to wiadomo… Wypada jednak przypomnieć tylko, jak zakończyła się działalność radia BOSS (mimo sporych środków zewnętrznych pompowanych w rozgłośnię) – które pod koniec nie było już nawet radiem, tylko odtwarzaczem mocno przeterminowanej muzyki. Gdyby prowadzenie i utrzymanie radia lokalnego było takie proste, oławskie radio Gold Fm (czyli klon Eski) już dawno brzmiałoby inaczej. Tymczasem to wciąż tylko najtańsza muzyka i głównie powtarzanie tego, co ktoś już dawno przerobił. Czy to dziennikarstwo?

Napisane przez:

komentarzy 7 do “Hit na czasie”

 1. 03-09-2009 o godz. 23:44, mandragora pisze:

  Sorry za offtop, ale sprawa jest poważna. Od 19.00 dn. 3.092009 r. – po kolejnej kolizji – znów zamknięty most na Odrze. Może wreszcie ktoś pokaże, że ma jaja – a nie wydmuszki – i upomni się o ten most w imieniu mieszkańców Zaodrza i miejscowości prawobrzeżnych?

 2. 07-10-2009 o godz. 23:02, Robert pisze:

  Panie redaktorze to chyba nie do końca dobry przykład. W dzisiejszych czasach liczy się to kto pierwszy przekazuje informacje. A propo wcześnijszego komentarza… Jestem mieszkańcem Oławy, prawie codziennie dojeżdżam do Jelcza do pracy. Po kolejnym wypadku na moście nigdzie nie było można się nic wywiedzieć. Ma Pan swoich dziennikarzy, nowy portal, ale informacje ukazują się ze sporym poślizgiem. W tym dniu jako jedyne bieżocę informajce podawało Radio Hit – Oława, słuchałem je aż do godziny 2:30, kiedy podczas kolejnego połączenia na żywo z dyżurnym KPP Oława dowiedziałem się, że most będzie przejezdny. Moim zdaniem nie liczy się format, ale szybkość i rzetelność przekazu informacji. Nie znam tego chłopaka, ale jestem pod wrażeniem i dziękuję bo mogłem się spokojnie wyspać.

 3. 16-10-2009 o godz. 21:56, Wiotletta pisze:

  „Hit na czasie”

  Mam nadzieję, że w Oławie powstanie w końcu nowa gazeta, która będzie dużą konkurencją dla szmatławca, którego jest Pan redaktorem naczelnym.
  Krytykuje Pan młodego człowieka, który ma pasję i cel w swoim życiu. Sprowadza go Pan do poziomu zerowego. Naśmiewając się z niego i wytykając mu błędy. Rozumiem, że Pan zaczynając swoja przygodę z dziennikarstwem, był od razu ideałem.
  Niech się Pan lepiej zajmie młodymi ludźmi, których Pan zatrudnia w swoim brukowcu. Bo czytając Wiadomości Oławskie, ma się wątpliwości czy wiedzą co robią. Znam wielu ludzi, z którymi były przeprowadzane wywiady. Mieli oni możliwość autoryzacji owych tekstów. No i co z tego!!?? Jak i tak czytali potem historie, które nie miały miejsca.
  Poprzekręcane wypowiedzi, wyciągnięte z kontekstu.
  Jeśli uważa Pan, że to profesjonalizm, to jest Pan w dużym błędzie.
  Potrzebny jest w Oławie ktoś, kto będzie dużą konkurencją dla Pańskiej gazety i tym razem role się odwrócą, i to Pan zostanie sprowadzony do parteru. Ciekawe jak Pan się wtedy poczuje.
  Powodzenia.

 4. 17-10-2009 o godz. 09:20, admin pisze:

  Do Wioletty: Skarbie, to może najpierw jeszcze raz przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem, a potem zabieraj głos. Pozdrowienia dla kolegi.
  Jerzy Kamiński

 5. 19-10-2009 o godz. 21:29, Wioletta pisze:

  Skarbie, to sobie do swoich koleżanek, albo pracownic mów jeśli ci na to pozwalają. Ja sobie tego nie życzę. I nie wiem o jakiego kolegę ci chodzi, ale domyślam się, z tego co napisałeś, że Radio Hit to tylko rodzina i znajomi z klasy słuchają. No i się grubo mylisz. Ale ty i tak wiesz lepiej- PRAWDA???

 6. 20-10-2009 o godz. 10:41, admin pisze:

  Do Wioletty: Skoro „szmatławiec” i „brukowiec” to chyba nic nie powinno dziwić, prawda? Nie podejmuję się dalszej dyskusji nie na temat. Zdania na temat radia nie zmieniam, z niecierpliwością czekam na konkurencję. Pozdrawiam

 7. 20-10-2009 o godz. 12:32, Wioletta pisze:

  Ani ja na temat owej gazetki.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie