Oto list, jaki dostałem od stałej i lubianej Czytelniczki, wyszukującej wszystko, co nasze:

WROCŁAW MIASTEM MIŁOŚCI – nasi tam byli
Wrocław to miasto nie tylko wspaniałych zabytków, wydarzeń artystycznych, ekskluzywnych restauracji i pubów, ale także miłości ze wszystkim jej barwami, odcieniami i i odmianami.
W ramach 7. festiwalu przeciwko wykluczeniom, 24 października we Wrocławiu odbył się pierwszy Marsz Równości, w którym uczestniczyli lesbijki, geje i ich przyjaciele.
Homoparadą dowodził znany oławianin, były komendant KPP w Olawie Jacek Gałuszka, który obecnie jako z-ca Komendanta Miejskiego we Wrocławiu wraz z 350 policjantami z wielkim sukcesem osłaniał Marsz Równości.
Miroslawa Makuchowska ze stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofonii, organizatorka Marszu Równości wspierającego legalizację związków partnerskich gejów i lesbijek, podziękowała Policji za sprawną akcję.

*
Oczywiście oławianin, aczkolwiek bardzo dzielny, nie dowodził paradą, raczej (zgodnie z prawem) ją osłaniał, za to z porządnym skutkiem. Policja użyła gazu pieprzowego przeciwko członkom Narodowego Odrodzenia Polski, którzy zorganizowali kontrmanifestację przeciwko Paradzie Równości. Funkcjonariusze musieli odpierać atak narodowców używając tarcz, pałek i gazu. Policja zatrzymała czterech najbardziej agresywnych działaczy NOP. Kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych. – Narodowcom najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty zakłócenia manifestacji i czynnej napaści na policjanta – poinformował media podinspektor Jacek Gałuszka. Brawo! I to by było na tyle. Nie chcę wchodzić w szczegółową ocenę, bo zaraz ruszy debata na temat gejów, a jej nic nie zatrzyma, nawet dyskusja o esbekach, choć (jak widać w komentarzach) z nimi przegrywają nawet misski.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie