Gardłowa sprawa

Ostra infekcja gardła. Boli jak diabli. Wchodzę wczoraj do apteki przy Brzeskiej, po lekarstwa, a tam poseł Kaczor. Nie miał szansy mnie nie zauważyć, więc podszedł od razu:
– Musimy koniecznie sptkać się na kawie i pogadać.
– Nie ma sprawy, chętnie wpadnę do hotelu Sobieski, bo jeszcze nie byłem, a słyszałem, że kawa smaczna.
Który to już raz? Chyba trzeci, od kiedy byliśmy u niego w Sejmie. Widzi mnie, zatrzymuje się i proponuje spotkanie, po czym… nic. Najwyraźniej coś go jednak gryzie z tym wykształceniem. Jest to średnie, jak oficjalnie podaje, czy go nie ma? Wie, że sprawa wciąż otwarta i prędzej czy później wróci. Bardzo chętnie spotkam się z oławskim posłem, może zgodzi się na wywiad, by powiedzieć całą prawdę, jak przed komisją sejmową. Tak naprawdę to ma tylko trzy rozwiązania.
Albo pokazać jakiś dyplom, przy czym – jeśli z dyplomem coś nie tak – ryzykuje poważniejsze problemy.
Albo udawać, że sprawy nie ma, ale wtedy będziemy mu deptać po palcach i nie odczepi się od wizerunku „posła z nie wiadomo jakim wykształceniem”, a przecież idą kolejne wybory.
Albo powiedzieć, że chciał dobrze, było mu jednak przy innych posłach głupio, więc wpisał w jakąś ankietę średnie wykształcenie i tak poszło w świat. A że jest z małego miasteczka, musiał pracować zamiast się uczyć, ma jakieś kompleksy na tym tle, ciężko mu było przyznać się do braku wykształcenia, co akurat u nas ludzie zrozumieją. Wszak mieliśmy już prezydenta-elektryka, szanowanego przez świat. I jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Kręcenie zaś przeszkadza zawsze i wszystkim.
Jeśli poseł Kaczor ma jeszcze jakąs inną wersję, zaskoczy mnie. W każdym razie kolejny raz czuję się zaproszony na kawę i kolejny tydzień czekam.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Gardłowa sprawa”

  1. 23-01-2010 o godz. 23:50, wolfius pisze:

    Witam! Trochę Panu zazdroszczę! Czego? Tego, że to Pan widział minę POsła Kaczora, gdy ten zobaczył Pana. Wdzieć taką minę, to jak w znanej reklamie: „bezcenne, wszystko inne można… kupić!” :)) Pozdrowienia!

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie