Do trzech razy

Trzy nowości.
Parę chwil temu do drukarni wyjechała ostatnia gazeta, jaką wydrukujemy w Koninku pod Poznaniem. Oczywiście „wyjechała” internetem. Najpierw do Warszawy, do obróbki, potem do Koninka pod Poznaniem, skąd wróci do nas, już autem, za parę godzin. Po raz ostatni będziemy mieli 32 strony kolorowe, reszta czarno-biała. Za tydzień przenosimy się do nowej drukarni, na wrocławskie Bielany. Będzie bliżej i bardziej kolorowo, a dokładniej wszystkie 48 stron będziemy drukowali w pełnym kolorze, a przy druku 56 stron, tylko 4 będą bez koloru. To oczywiście przypadek, że właśnie w dwudziestolecie gazety dodajemy sobie i naszym czytelnikom 20 stron pełnokolorowych, ale to miły prezent.
I kolejna miła nowość. Od paru dni mamy już nową siedzibę redakcji przy ul.Chrobrego. Oczywiście punkt przyjmowania reklam i ogłoszeń przy ul. 1 Maja 13 e nadal funkcjonuje, ale redakcja przeszła już na nowe śmieci. Więcej miejsca, bardziej funkcjonalnie, choć interesantów wciąż jeszcze nie możemy tu przyjmować. Na razie nie wszystko jest tak, jak sobie zaplanowaliśmy, ale nasza tułaczka po wyjściu z ratusza dobiega końca.
I jeszcze jedna nowość. Też miła. Otóż branżowy „PRESS” przygotowuje jakiś materiał na temat stanu polskich gazet lokalnych w kryzysie/po kryzysie, co chce zilustrować m.in. faktami z naszej gazety. Na potrzeby tego artykułu zrobiliśmy sobie pierwsze zdjęcie w nowej redakcji. Autor – oczywiście Kryspin.
redakcja-nowa

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie