Most po naszemu

Wreszcie ruszyły prace na moście odrzańskim – w sobotę po ósmej ruch na Chrobrego zamarł – na most wjechała maszyna do zdzierania asfaltu, ruch był tylko jednostronny, więc na wjazd i wyjazd z Oławy trzeba było sporo poczekać. Horror. No, ale wszyscy czekaliśmy na jakieś prace, więc pochopnie wybaczyłem. Nawet, przestraszony marnowaniem czasu w korku, do Wrocławia pojechałem z Bystrzycy przez J-L, żeby nie stać przed mostem, ale potem dostałem otrzeźwiający telefon od córki: – Tato, ale na moście już po 16.00 było posprzątane, nikt nie pracował.
I stało się. Radość szlag trafił. Znów jest po naszemu. Marzyło mi się, że skoro fachowcy biorą most w sobotę, to właśnie po to, żeby wykorzystać wolne dni i mniejszy ruch, więc będą jechali na okrągło, by zdążyć przed poniedziałkiem. Tymczasem jest jak zwykle. Od ósmej do piętnastej. Następne podejście do mostu szykuje się pod koniec tygodnia. I pewnie znów w godzinach pracy (ja w sobotę rano pracuję).
Przy okazji przypomniałem sobie wpis-komentarz pewnego drogowca, odpowiadającego na apel, aby pracowali w nocy, gdy nie przeszkadzają innym użytkownikom drogi: – W nocy to się, k…, śpi!
No właśnie. Dobranoc…

Napisane przez:

komentarze 2 do “Most po naszemu”

  1. 22-03-2010 o godz. 01:23, Velvet Octopus pisze:

    Wykonanie frezowania w sobotę wcale złym pomysłem nie było. Ruch wtedy zdecydowanie mniejszy – mniej tirów jeździ itp. Szkoda, że nie machnęli wszystkiego za jednym razem, bo czasu spokojnie by starczyło. Czepiłbym się natomiast czegoś innego – poprawy wymaga krytyczny najazd na most od strony Jelcza. Tam są potworne koleiny i jak aquaplanning pod czyimiś kołami nastąpi, to znów będzie wielkie bum i płacz, i zgrzytanie zębów. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, pewien radny zapewniał mieszkańców Zaodrza (proszę sprawdzić w archiwum, kto to był), że zostanie sfrezowana mulda (taki garb) na skręcie na Bażantową. Gdyby droga miała dobrego gospodarza, a my słownych radnym, sprawę załatwiono by przy okazji frezowania mostu.

  2. 22-03-2010 o godz. 15:10, Kuba pisze:

    O tak! Velvet ma rację z tym garbem na Bażantową! Jedna wielka katastrofa podczas skręcania…

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie