Na razie nie przyjadą

List od Agnieszki Makowskiej z Fundacji Edukacja dla Demokracji:
– Moi Drodzy, ostatnie wiadomości z Kirgizji są takie, że dziś strzelali w okna redakcji Dijdora, na całe szczęście nikomu nic się nie stało (na ferghana.ru o tym piszą), dzwoniłam też do Ulugbeka – wszystko z nim w porządku. Wczoraj rozmawiałam z Burułką – u niej też wszystko dobrze, teraz siedzi w domu, jechała przez miasto, jak były te wszystkie rozruchy, mówiła, że to było straszne.
I kolejny:
– Moi Drodzy, chciałabym przekazać Wam wyrazy głębokiego smutku i najszczersze kondolencje od naszych kolegów z Kirgistanu, którzy mnie o to poprosili w związku z ostatnim tragicznym wypadkiem. Wielu z nich było w Polsce i czują się, także poprzez nas, jakoś związani z naszym krajem. I to, co się stało, także ich naprawdę zasmuciło.
Chciałabym też już oficjalnie potwierdzić, że musimy przesunąć staże – w Kirgistanie nadal panuje duży chaos. Wczoraj też kontaktowałam się z naszą ambasadą w Ałmaty, koleżanka potwierdziła mi, że granica kazachsko-kirgiska jest nadal zamknięta, więc nawet nie ma jak wyrobić wiz dla naszych stażystów.
Mam nadzieję, że tam już zacznie się uspokajać i że rzeczywiście za miesiąc przyjadą do nas stażysci.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie