Kogut a sprawa oławska

Ruszamy z kogutami, a dokładnie z konkursem na żywy wzorzec oławskiego herbu. Jak kiedyś. Mieliśmy się już do tego nie brać, ale… No właśnie. Dyrektor Marek Rostecki poprosił, żeby wrócić do konkursu na najpiękniejszego białego koguta, bo innych konkursów kogucich w tym roku nie będzie.
Obiecałem, że skoro tak, możemy wrócić do naszej tradycji. Potem jednak okazało się, że wydział promocji jednak organizuje swoją „Gallustriadę”, i to w tym samym dniu, a jednym z elementów jest konkurs na najładniejszego koguta. – A niby dlaczego nie? – pytał Witkowski na spotkaniu organizacyjnym. Nie wiem, dlaczego. Wiem, że znów nie ma jednego organizatora, a decyzje zapadają nie wiadomo gdzie. W Ośrodku Kultury dowiedziałem się, że stare klatki na koguty spłonęły. Dyrektor powiedział, że skoro klatek nie ma, to może na scenie tylko pokażemy zwycięzcę i wręczymy nagrodę. Ok. Tak się dogadaliśmy, bo niby dlaczego nie. Potem czytam w 3S, że wydział promocji gwarantuje klatki na koguty, biorące udział w „Gallustriadzie”. I potem informacja z OK, że jednak klatki kupują, więc można będzie je wykorzystać (już się boję!). Przed spotkaniem organizacyjnym dostałem z Ośrodka Kultury maila z prośbą, abym określił, co jest nam potrzebne do organizacji konkursu (także fotgraficznego). Napisałem, jakie są nam potrzebne nagrody, ale – choć dyrektor Rostecki wspominał coś o pralkach z Elektroluksu -do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Z konkursu fotograficznego więc zrezygnowaliśmy, a do konkursu koguciego nagrodę (telewizor) załatwiliśmy sami. Czytam potem w 3S, że pralka będzie nagrodą w konkursach wydziału promocji. Jedna. O drugiej nic nie wiem. Słowem, miało być lepiej, a jest jak zwykle.

Na szczęście koguty tego wszystkiego nie wiedzą

Na szczęście koguty tego wszystkiego nie wiedzą

Ostatecznie konkurs przeprowadzimy, jak zapowiedzieliśmy już w gazecie, ale jaki będzie finał, wciąż nie wiadomo.
Dzwonił niedawno Józek Pastuch z OK, żeby jednak organizować konkurs fotograficzny, bo są pieniądze na nagrodę. Ot, niespodzianka. Jakie jeszcze?

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie