Imprezowo

Ostro kończy się maj, a jeszcze ostrzej zacznie czerwiec. Impreza za imprezą, w tym parę naprawdę ciekawych i wartych polecenia. Najwcześniej, bo już 22 maja polecam spektakl „Wspomnienia dla jutra” w wykonaniu Teatru Formy pod kierunkiem Józefa Markockiego – pałac w Oleśnicy Małej, godz.20.30. Widziałem w zeszłym roku, co tam się wyrabiało i zdecydowanie polecam. To coś zupełnie niegminnego, a właściwie nowe spojrzenie na gminną kulturę. Pantomima na pałacowym dziedzińcu, zakorzeniona w lokalnej historii – to jest to.
Zaraz potem, a dokładniej 5-6 czerwca, nowość. Impreza pod tajemniczą nazwą „Piana Bosmana”. Będzie to coś w rodzaju zlotu motorowodniaków odrzańskich. Całość wymyślił głównie Tomek Strużyński (właściciel tawerny w Ścinawie Polskiej – też polecam, zwłaszcza wystrój, bo jeszcze nie jadłem), ale przygotowaniem zajmie się agencja „Jedynka” z Wrocławia, co powinna być wystarczającą rekomendacją. Rywalizacja samorządowców w galerach smoczych, szukanie beczek piwa na dnie Odry, wybory miss mokrego pokładu – to tylko pierwsze z brzegu propozycje. Wszystkie pozostałe też będą z brzegu, bo imprezę zaplanowano na cyplu tuż przed tawerną Tomka (nie ma to jak dobra promocja), niedaleko progu na Odrze, zwanego wodospadem. Może być ciekawie, nawet jeśli wystąpi zapowiadany, acz na razie niepewny „Tercet Egzotyczny”. Dawno temu gazeta walczyła o to, aby Oława odwróciła się do Odry przodem i proszę, coś się dzieje. Buduje się przystań (ale nie miasto, jak zapowiadało, tylko robi to prywatna osoba), jest tawerna, można popływać. To dopiero początek, ale jeśli wodniacy z Wrocławia zasmakują w Oławie, być może staniemy się jednym z ciekawszych przystanków w żegludze odrzańskiej. Nieoficjalnie wiem, że na „Pianę Bosmana” może zacumować w Ścinawie także wielki statek hotelowy „Westerplatte” – to już byłoby wydarzenie dla Oławy. Szkoda tylko, że ja akurat wtedy będę w górach. No, ale wybory miss pomożemy przeprowadzić, a nawet ufundujemy nagrodę dla miss publiczności.
No i 11-13 czerwca Dni Koguta. Tym razem w odnowionej formule, a właściwie odkurzonej i zmodyfikowanej. Jest jeszcze czas na sprzedawanie atrakcji, ale już wiadomo, że gwiazdą będzie Golec uOrkiestra. I dobrze. W sam raz po wyborach najpiękniejszego białego koguta – żywego wzorca oławskiego herbu (wybory 12 czerwca w sobotę ok.20, a koncert o 21.00).

Napisane przez:

komentarze 3 do “Imprezowo”

 1. 17-05-2010 o godz. 18:08, namaziana pisze:

  No i jeszcze piknik na Kutrowskiego, też 22 maja, od 10.00 do 14.30.
  Bieg zadaniowy, licytacja zdjęć z ubiegłorocznej wystawy fotograficznej, grillowanie, zamki dmuchane, loteria fantowa i przede wszystkim zabawy z tenisem. Firma Promaster będzie zabawiać dzieci do 14.30.
  Zapraszamy! Może nie jest to impreza na miarę TVP, ale z pewnością na miarę oławian.

 2. 18-05-2010 o godz. 13:28, admin pisze:

  Oczywiście imprez jest znacznie więcej, także bardzo niszowych, jak choćby tradycyjny festyn parafialny w J-L (będzie TOP ONE!) czy obchody 40-lecia kapłaństwa ks. Stanisława Bijaka, że nie wspomnę o kampanii prezydenckiej. Pisałem tylko o imprezach najbardziej masowych w skali powiatu, co nie oznacza, że nie warto zahaczyć o te pomniejsze, ale równie ważne.

 3. 18-05-2010 o godz. 21:21, namaziana pisze:

  to tylko taka mała reklama miała być, nie przytyk, Panie Redaktorze. Broń Boże!

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie