Jest dyplom!

Poseł Roman Kaczor wreszcie pokazał nam swój dyplom ukończenia szkoły średniej. Trochę to trwało, z jego strony nawet wymagało użycia adwokata. Ostatecznie dopięliśmy swego, choć mam wrażenie, że zbliżające się wybory samorządowe były tu dodatkowym bodźcem. Zwłaszcza, że w Oławie na pewno dojdzie do starcia gigantów – kandydata PO i BBS, czyli Października. No, ale o tym potem. Na razie najważniejsze, że postawiliśmy na swoim. Poseł – osoba publiczna – powinien odpowiadać na pytania wyborców, zamiast straszyć prawnikami. Dobrze, że wreszcie to zrozumiał. Jaki to dyplom – szczegóły w najnowszym papierowym wydaniu gazety. Na razie mogę tylko napisać, że… Nie, nie napiszę, sami oceńcie.
Ja miałem za to okazję ocenić hotel posła Kaczora, a może nawet bardziej jego małżonki. I tu zaskoczenie. Nie, nie chodzi o małżonkę, tylko o hotel. Wrażenia bardzo pozytywne (oczywiście nie wyłączając małżonki). Pod względem wystroju pokoi i standardu wyposażenia hotel spokojnie mógłby mieć 3, a nawet 4 gwiazdki, gdyby oczywiście spełniał pozostałe zalecienia, w rodzaju np. restauracji na miejscu. Moim zdaniem ten hotel to numer jeden w mieście – a znam chyba wszystkie. Oczywiście nie porównuję ceny, tylko oceniam, gdzie sam chciałbym się przespać lub umieścić swoich gości, jeżeli nie miałbym limitu kasy (na razie z tego powodu korzystam głównie z hotelu Marta”). Przy okazji wizyty w hotelu poseł wreszcie zaprosił mnie na tę dawno obiecaną kawę. I tu też pozytywne wrażenia. Polecam wizytę w hotelowej kawiarni. Nie dość, że kawa dobra (ceny nie znam), to wystrój przyjemny, klasyczny. Spokojnie można kogoś zaprosić.

Napisane przez:

komentarzy 5 do “Jest dyplom!”

 1. 13-07-2010 o godz. 13:48, wolfius pisze:

  Witam! Pan Kaczor to typowy POseł: młody i wykształcony ;)). Zawsze to mówiłem.
  Pozdr.!
  P.S. O kawie – pamiętam. Teraz nadrabiam „stracony czas”, kiedy nie mogłem siąść na rower z braku czasu. Pogoda jest genialna. W ubiegły piątek zaliczyłem Sobótkę i wjazd na Ślężę. Fajne miejsce, choć w niedostatecznym stopniu wykorzystane turystycznie.

 2. 14-07-2010 o godz. 21:27, Kaja pisze:

  najfajniejsza część wpisu dot. pojedynku gigantów BBS i PO -mam nadzieję, że mieszkańcom Gigant-F. Październik już się wystarczająco znudził i tym razem wybiorą kogoś młodszego i przede wszystkim bardziej kreatywnego:)

 3. 15-07-2010 o godz. 09:11, admin pisze:

  Droga Kaju – wcale nie byłbym tego taki pewien – jak na razie nie mamy za wielkiego wyboru 😉

 4. 15-07-2010 o godz. 21:10, Kaja pisze:

  pozwolę się z Panem nie zgodzić- uważam, że każdy kandydat będzie lepszy niż obecny burmistrz, który już dawno powinien dać sobie spokój z polityką, (przykładem jest ostatni list BBS, w którym przeczytałam, iż pozyskiwanie środków unijnych to proces trwający 7 lat:) )Nieźle się uśmiałam:)Przez 7 lat inne miasta (np. Oleśnica) złożyły o kilkadziesiąt projektów więcej niż Oława i skutecznie je zrealizowały w o wiele krótszym czasie.
  Dlatego uważam, że ktokolwiek by to nie był będzie lepszy od F. Października, któremu już tylko zależy na dotrwaniu do emerytury. Nasuwają mi się w tym miejscu pytania;
  -co może jeszcze zrobić i co takiego dobrego zrobił przez te wszystkie kadencje ? (nie licząc ilości hipermarketów w Oławie, których zwolnił z podatku i nieskutecznej akcji psia kupa monitorowana) hi hi pozdrawiam:)

 5. 16-07-2010 o godz. 08:55, admin pisze:

  Ależ ja napisałem tylko, że „jak na razie nie mamy za wielkiego wyboru”. Dziś znamy oficjalnie tylko jednego kandydata na fotel burmistrza – właśnie Października. Pozostali na razie nie wystartowali, nie zgłosili akcesu. Ale rzecz nie w tym, żeby „tylko” wystartować, ale żeby mieć szanse wygrać. A z tym już nie będzie tak łatwo, nawet jeśli „każdy kandydat będzie lepszy niż obecny burmistrz”. Jeszcze ktoś musi na niego zagłosować.
  Pozdrawiam
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie