Gospodarze

Gazeta Wrocławska ogłosiła konkurs na Gospodarza Dwudziestolecia. Drukuje kupony z nazwiskami wszystkich włodarzy miast i gmin z ostatnich 20 lat. Oczywiście trzeba kupić gazetę, wyciąć kupon i wysłać. Normalka. Liczą na to, że zwiększą nakład, bo sztaby wyborcze ruszą na zakupy i po nożyczki. Normalny człowiek raczej nie bierze udziału w czymś takim. No, ale to akurat rozumiem. Też czasem z różnych powodów drukujemy kupony, licząc na dodatkowe zainteresowanie. Tym razem jednak, przy okazji tych kuponów, mamy ciekawy przegląd wszystkich dolnośląskich włodarzy. Bo gazeta nie certoliła się. Wpisała wszystkich, także tych po wyrokach, którzy zdążyli się mocno skompromitować i nie mają prawa powrotu na stołek. Nadal mają jednak szansę na tytuł „Gospodarz Dwudziestolecia”. Gmina Oława przoduje. Tylko jedna gmina (Milicz) miała w ciągu tych 20 lat więcej władców od gminy Oława (7 wójtów!). O czym to świadczy? Wiadomo. Jeśli do tego dodamy, że teraz też gmina Oława ma aż ośmiu kandydatów na stołek wójta (to chyba też rekord), coś jest na rzeczy. Wszyscy chcą porządzić, ustawić się i zwolnić miejsce innym. Prawie ideał demokracji.
*
Przy okazji uwaga. Wybory niby ruszyły, ale – przynajmniej u nas i na razie – starymi metodami. Widzę, że większość liczy głównie na ogłoszenia w gazecie, plakaty, ulotki, pojawianie się na festynach, oraz wsparcie Kościoła (już odwiedzają proboszczów).
Z jednej strony to dobrze, bo gazeta zarobi i będzie okazji zobaczyć tych, których dawno nie widziałem. W ostatni weekend Pawłowicza spokałem dwa razy, nawet na zawodach wędkarskich, choć z pewnością łowił nie ryby. I Kownacki mignął mi gdzieś w redakcji, że nie wspomnę o Putyrze, którego ostatnio nadmiar w gazecie i na imprezach. Jeszcze chwila, a Regiec zapuka do drzwi i Szczęśniak ogłosi, że jednak startuje, choć może tylko na radnego.
Z drugiej strony wciąż liczę na jakieś fajerwerki ze strony Zbyszka Szwarca – nowego bebeesowskiego spin doctora z ambicjami. Ostatnio uznał za żartobliwe własne stwierdzenie: – Jestem w mieście spalony, bo kandyduję z listy BBS, tak jak blisko 90 innych osób.
Ale się uśmiałem! Zapraszam do blogów Regieca i Szwarca. Już skrzyżowali szpady. Może nawet zamachają, bo mają czym. Inni kandydaci na razie milczą. Nie uznają internautów za godnych zainteresowania albo wciąż potrzebują asystenta, który włącza im komputer, gdy już zdejmą z niego paprotkę.

Napisane przez:

komentarze 3 do “Gospodarze”

 1. 28-09-2010 o godz. 14:46, Velvet Octopus pisze:

  Niestety, z tymi blogami to trochę myślenie życzeniowe. Prowadzący je niewygodnych wpisów po prostu nie publikują.
  Pytanie w związku z tym: czy blog może założyć nie kandydujący i nie upartyjniony wyborca, który zada kandydatom trochę trudnych pytań?

 2. 29-09-2010 o godz. 08:59, admin pisze:

  Proponowaliśmy rok temu wszystkim chętnym założenie bloga, ale jakoś niewielu chciało. Teraz chyba za późno, żeby na miesiąc przed wyborami coś zmieniać na szybko. Ale wszystkie niewygodne pytania chętnie zadam w swoim blogu, oczywiście z wyjaśnieniem, skąd się wzięły (o ile oczywiście nie będą raniły prawa, uczuć itp.).
  Pozdrawiam
  JK

 3. 29-09-2010 o godz. 10:52, Velvet Octopus pisze:

  Żadne tam ranienie, prawa, uczuć. To konkret będzie. Liczę w takim razie na współpracę.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie