Życie z drobiazgów

Tak się zaczyna: – Powodowany wewnętrzną potrzebą aktywnego uczestnictwa w kreowaniu jakości życia w naszej społeczności przyjąłem propozycję członków Bezpartyjnego Bloku Samorządowego (BBS), kandydowania na Burmistrza Jelcza-Laskowic.
Martwił się pewien Maciek, że podałem adres strony Października, więc pewnie nie jestem niezależny. Bo niby krytykuję, a w rzeczywistości reklamuję. Odpisałem, że chętnie podam inne adresy kandydatów na szefów gmin, tylko muszę je (adresy) znać. I proszę. Już mam kolejny adres www.krzysztofkonopka.pl. Pech chce, że to także kandydat BBS, więc już czekam na reakcję Maćka. Mimo wszystko jednak zachęcam, żeby zapoznać się z odwagą Konopki, byłego żołnierza, co to prawie nikt go nie zna, on też nie zna realiów, w których przyszło mu żyć (sam tak twierdzi pisze), a jednak odważył się startować.
– Może macie jakieś pomysły, sugestie, może kiedyś było inaczej, lepiej – pisze bez krępacji. – Od niedawna tutaj mieszkam i nie mam skali porównawczej.
Coś jednak sam zauważa. – Witam wszystkich zainteresowanych wyglądem naszego miasta pod względem zieleni – pisze na stronie. – Zastanawiam się czy jest ktoś w Urzędzie Miasta odpowiedzialny za zieleń miejską, a jeżeli jest to za co bierze pieniądze? Przecież nie ma u nas żadnej koncepcji w tej dziedzinie,nic się w tej materii nie dzieje. Plac koło pomnika Papieża, który pretenduje do miana centralnego placu, wygląda jak pastwisko poprzecinane alejkami. Rondo ,to górka z chaotyczną kompozycją krzewów, a już ponurego obrazu całości dopełnia wygląd parku,wokół „płacu” władzy. Ale ponoć „jaki pan taki kram”. Może nowe władze zajmą się tymi problemami. Może ktoś powiedzieć, że są pilniejsze sprawy i pewnie są, ale trzeba też zająć się małym, bo przecież życie składa się z drobiazgów.
No właśnie. Sami zobaczcie te drobiazgi na stronie kandydata (zwróćcie uwagę na wykształcenie i imponujące doświadczenie zawodowe) i… głusujcie.
Miłej lektury!

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Życie z drobiazgów”

  1. 02-11-2010 o godz. 23:06, Velvet Octopus pisze:

    Kurczę, przez chwilę wydawało mi się, że chodzi o Oławę, bo omiatając tekst, zatrzymałem bezwiednie oko na Zieleni Miejskiej 😉
    Ale by było?

    Swoją drogą, ciekawa sprawa. Nie „szkolony w Moskwie”, tylko w DDR…
    Stronka najbardziej pro ze wszystkich kandydackich.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie