Kulawa debata

I już wiadomo. A wiem to od samego posła, który nie omieszkał telefonicznie powiadomić. Październik oficjalnie odpisał Pawłowiczowi, że nie weźmie udziału w debacie, do której ten go wzywał. Dlaczego? Jeszcze nie wiem, ale mogę się domyślać. Bo nie uzgodniono wcześniej terminu itp. Generalnie taktyczny unik, którego się spodziewałem (pisałem tym). Co ciekawe, debata jednak się odbędzie, bo Pawłowicz zmienił zdanie i ostatecznie (wbrew zapowiedziom w gazecie) zaprasza na debatę pozostałych kandydatów – z ławki rezerwowej? Chyba więc porozmawiają sobie w trójkę, czyli Pawłowicz, Regiec i Kruk-Gręziak (chyba, że też odmówili, odmawiają lub odmówią, tego nie wiem). Oczywiście przy okazji nie obejdzie się bez oskarżeń wobec Października, że stchórzył, że się boi otwartej debaty itp. On zapewne odpowie (nie całkiem bez słuszności), że to dziecinne zagranie takie publiczne wzywanie do debaty, jeśli wcześniej sztaby niczego między sobą nie uzgodniły. Ostatecznie wszyscy będą mieli to, co chcieli. PO wykaże, że burmistrz ucieka od ludzi, od spotkań, od prawdy itp. Burmistrz pokaże, jak traktuje go PO.
Z OSTATNIEJ CHWILI: Właśnie dzwonił Regiec, że debata odbędzie się jednak z udziałem Października, ale i pozostałej trójki, z udziałem wszystkich oławskich mediów, ale bez spoza sztabów. Sa już nie wiem, jak to będzie, gdy potwierdzimy informację, będzie coś na portalu.

Napisane przez:

komentarzy 15 do “Kulawa debata”

 1. 12-11-2010 o godz. 17:15, wolfius pisze:

  Witam ponownie! Co z debatą, w której wziąłby udział nasz złotousty JACK P. de Ścinawa P. …?! Wszak on tak lubi dużo mówić. Jestem niepocieszony z racji braku informacji w tej sprawie :(. Więc, czy dałoby się zdobyć jakieś info w sprawie rzeczonej debaty z naszym politykiem? Tym bardziej, że przy okazji ostatnich wyborów do Eurokołchozu nie „udało” mu się wziąć udziału w takie debaci. To samo w poprzednich-proprzednich wyborach… .
  Z góry dziękuję!

 2. 12-11-2010 o godz. 21:29, Velvet Octopus pisze:

  Hmm, „ale bez spoza sztabów”? WTF? (mówiąc mało parlamentarnie). No i… kto poprowadzi tę zapowiadającą się nader intrygująco dyskusję? Jakiś import spoza Oławy, czy może ktoś w czapce niewidce?

 3. 12-11-2010 o godz. 23:52, @ pisze:

  http://www.franciszekpazdziernik.olawa.pl/aktualnoci/8-tajemnicze-spotkanie.html

 4. 13-11-2010 o godz. 23:52, Velvet Octopus pisze:

  OK, czyli wszystko jasne – debata będzie ZAMKNIĘTA dla osób trzecich. Weźmie w niej udział tylko czworo kandydatów i ew. zaproszone media.
  Jeśli w ten sposób kandydaci i lokalne media chcą budować w Oławie społeczność obywatelską (wiem, to zajeżdża niepoprawną utopią), to voila! Tylko proszę się później nie dziwić, że psy na was będą wieszać i szacun będzie równy/bliski zera.

 5. 15-11-2010 o godz. 09:31, admin pisze:

  Jest poniedziałek rano – na razie nic nowego w sprawie debat nie wydebatowano, a przynajmniej ja nic nie wiem. Dzisiaj ponoć ma być jakaś debata w kablówce. Co do tej wtorkowej, zawezwanej przez Pawłowicza, to podobno Październik, który już się niby wycofał, jeszcze się zastanawia. Inni, w tym organizatorzy, na razie milczą.
  JK

 6. 15-11-2010 o godz. 10:28, Velvet Octopus pisze:

  Żałosne… Czekamy na rozwój wydarzeń i… robimy swoje.

 7. 15-11-2010 o godz. 10:48, admin pisze:

  Nieoficjalnie wiem, że jeżeli chodzi o Października to ostateczna zgoda na jego udział we wtorkowej debacie zależy od tego, co się będzie dzisiaj działo w kablówce. Jeśli pozostała trójka rzuci się na niego, pewnie odpuści. Jeśli będzie nudno, czyli bez agresji i każdy powie, co sobie zaplanował, być może jednak przyjdzie we wtorek. W każdym razie zdaje się wciąż nie ma ogólnej zgody na udział publiczności. Pewnie wytłumaczą to tak, że przecież zaproszą media, więc ludzie się dowiedzą. Czyli jak w internecie – przekaz tylko w jedną stronę.
  JK

 8. 15-11-2010 o godz. 11:41, admin pisze:

  Jest światełko w tunelu. Przed chwilą Pawłowicz oświadczył mi, że debata, na którą zaprasza wszystkich kandydatów, na pewno się jutro odbędzie i na pewno każdy „z ulicy” będzie mógł w niej wziąć udział. Pomysł, by wpuścić tylko sztabowców, na pewno nie był jego. On, zgodnie z tym, co ogłosił w gazecie, zaprasza wszystkich.
  JK

 9. 15-11-2010 o godz. 11:45, Velvet Octopus pisze:

  OK, a wiadomo już, gdzie ta wtorkowa „debata” miałaby się odbyć? No i kto miałby ją poprowadzić? Masa ludzi kablówki po prostu – z różnych względów – nie ma. A widząc, co OTVK prezentuje na swojej stronie/swoją stroną www, nie spodziewam się, że zrobią stream.

 10. 15-11-2010 o godz. 12:39, admin pisze:

  Nie wiem, jak ma wyglądać ta debata. Nawet nie wiem, czy kablówka w ogóle tam będzie, skoro dziś ma własną debatę. W każdym razie Październik oficjalnie potwierdził (za chwilę na portalu), że we wtorkowej debacie nie weźmie udziału.
  JK

 11. 15-11-2010 o godz. 12:48, Velvet Octopus pisze:

  No to pozamiatane. „Tak się robi historię”.

 12. 15-11-2010 o godz. 14:24, moher mnie uwiera pisze:

  Debata Przemka Pawłowicza – wtorek 18.00 w ODK, ale nie wiem czy w sali widowiskowej czy innej

 13. 15-11-2010 o godz. 18:22, Velvet Octopus pisze:

  Będzie rozmawiał sam ze sobą czy z twoim beretem?

 14. 16-11-2010 o godz. 23:29, Słowik pisze:

  Debata się odbyła i była na dobrym poziomie!
  Obydwaj maja bardzo duże szanse. przewaga p.P. Pawłowicza!

 15. 17-11-2010 o godz. 01:24, oławianin pisze:

  Byłem na debacie i jestem bardzo zaskoczony!!! Było miło, sympatycznie i do rzeczy! Zostałem dopuszczony do głosu, a nienależe do żadnej partii, nie znam osobiście nikogo z kandydatów, po prostu jestem ciekawskim, szarym oławianinem. Myślałem, że będzie wszystko ustawiane- a nie było! Przyszło troche zainteresowanych mieszkańców! Pan Pawłowicz moim zdaniem wypadł lepiej niż Pan Regiec. Mówił do ludzi, konkretnie i zrozumiale, a nie jakimiś paragrafami. Jednak nich Pan Regiec się nie martwi, bo jedynym przegranym był/jest Pan Październik, który będzie sobie teraz w brodę pluł!

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie