Putyra i Październik – bliżej, Chudy – dalej, Pryjda musi walczyć

Są niespodzianki, ale małe. Zgodnie z przewidywaniami czekają nas dogrywki we wszystkiuch miastach i gminach. Październik (ok. 43%) zagra z Pawłowiczem (ok.25%), Putyra (ok.40%) zawalczy ze Szponarem (ok.20%), a Kownacki (ok.41%) zmierzy się z Pryjdą (23%). Największy szok to Domaniow, gdzie Chudy (38%) przegrał z panią Swadek-Schneider (41%).
W Oławie Październik już pewnie spokojniejszy, bo wystarczy mu poparcie wyborców SLD, co było do przewidzenia. Teraz Pawłowicz, aby skutecznie zawalczyć, musi odbierać głosy Październikowi, ale do tego potrzebna jest bardziej stanowcza i agresywna kampania, której do tej pory nie było. No i potrzebne są pieniądze oraz pomysły, a to też słaba strona oławskiej PO.
W jeszcze lepszej sytuacji jest Putyra, który dostał dwa razy więcej głosów niż Szponar, na dodatek trudno liczyć, że obcny starosta dogada się z jelczańskim PiS-em, tym bardzie z Polakowską. Na BBS też bym nie liczył, bo to jednak bliżej Putury. Słowem tu już jest raczej poukładane.
Największe batalie drugiej tury rozegrają się w Domaniowie i w gminie Oława.
Chudy będzie walczył o wszystko, ale na razie przegrał. Ma jeszcze do dyspozycji urząd i aktualne układy, co nie jest bez znaczenia. Musi jednak zdobyć wiele głosów, a teraz pewnie czuje się znokautowany sukcesem pani Doroty S.-Sch.
Jazda będzie zapewne także – moim skromnym zdaniem – w gminie Oława. Wprawdzie Kownacki wygrał bez kłopotów, ale na pewno jest mniej elastyczny w pozyskiwaniu sojuszników niż Pryjda. Zresztą przeszłość Kownackiego i jego problemy z prawem na pewno utrudnią zdobycie oficjalnego poparcia. Słowem, tu będzie ostro. Do wzięcia jest aż 35% głosów oddanych na Piotrowskiego i Kuleszę. Kto je zdobędzie – na razie dla mnie to jest wciąż wielki znak zapytania i chyba najciekawsza układanka, na której ułożenie będę czekał z niecierpliwością.

Napisane przez:

komentarze 2 do “Putyra i Październik – bliżej, Chudy – dalej, Pryjda musi walczyć”

  1. 23-11-2010 o godz. 19:59, Velvet Octopus pisze:

    Vox populi… Choć w paru przypadkach jakieś dające nadzieję otrzeźwienie widać…

  2. 28-11-2010 o godz. 19:09, kaja pisze:

    jak wyjdą na jaw sprawy Października to ludzie przejrzą na oczy i wybiorą Pawłowicza- ten przynajmniej nie ma żadnych „spraw” w różnych instytucjach państwowych

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie