Rząd podnosi VAT, gazeta droższa

Nie ruszaliśmy jej od 2006 roku, czyli od niemal pięciu lat (jakie ceny w Polsce były stałe tak długo?). Teraz cenę musimy podnieść

Do tej pory wszystkie podwyżki energii, papieru itp. dusiliśmy w sobie, żeby tylko utrzymać cenę. Teraz jednak musimy ją podnieść, bo rząd (realizując unijne zobowiązania) podniósł ceny podatku VAT dla gazet lokalnych. Do tej pory były traktowane wyjątkowo – zerowa stawka VAT, co miało być i było pomocą dla rodzącej się polskiej demokracji. Teraz przyszło dopasować się do wymogów Unii Europejskiej, zatem wszystkie gazety muszą mieć stawkę 8%, zamiast dotychczasowych 0% lub 7%. Jeśli ktoś miał do tej pory stawkę 7%, jak w przypadku innych produktów, różnica nie jest wielka. Jeśli jednak mieliśmy 0%, podwyżka ceny gazety jest konieczna, zwłaszcza gdy do wprowadzanej stawki VAT-u dodamy wszelkie inne podwyżki cen, jakich doświadczyliśmy w ciągu tych pięciu lat.
Stąd kolejny numer „Powiatowej” będzie kosztował 2,60 zł, co i tak będzie jedną z najniższych cen w Polsce, jeżeli chodzi o tygodniki lokalne. Większość już przed podwyżką kosztowała 2,50-2.80 zł (np. w Jarocinie, Żninie, Wągrowcu, Trzebnicy, Łowiczu, Lesznie, Ostrołęce, Głownie itd). Teraz te ceny pójdą jeszcze w górę – my zostajemy przy 2,60. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej.

Napisane przez:

komentarze 2 do “Rząd podnosi VAT, gazeta droższa”

 1. 30-12-2010 o godz. 23:48, Karol pisze:

  Jednak tworzenie bloga powinno wiązać się jednocześnie z dopuszczeniem do krytycznych wypowiedzi.
  To jest chyba istota blogu.
  Podaję temat przewodni i daję ludziom wolnośc wypowiedzi w danym temacie.
  Inaczej blog staje się nudny i monotematyczny, a bloger zacznie żyć w świecie iluzji, gdy już Natręci przestaną próbować zamieszczać nieprzychylne blogerowi komentarze, wtedy bloger zrozumie, że jest idealny, wielki, inteligentny i wpadnie znowu na pomysł by kandydować na burmistrza, jako spadkobierca obecnego.

  Może trzeba przewidzieć taki punkt, że pozwalamy na blog, ale musisz przestrzegać ogólnych zasad publikowania wszelkich wypowiedzi na blogu.
  Przecież Nie jest dorastającą licealistką, która pisze anonimowo bloga, ale politykiem, który jest wiceburmistrzem, i nie powinien cenzurować wypowiedzi na blogu, który udostępniła ci Gazeta Powiatowa.
  Jeśli tak to wypad, stwórz sobie bloga samodzielnie.

  To z kim chce rozmawiać nasz bajkopisarz, sam ze sobą?

  Do czego doszliśmy, żeby wiceburmistrz mógł cenzurować wypowiedzi internautów?
  Jak Kowalewski mówił do Tyma w Misiu
  – Ale oni ci mogą kadzić kłamać

  – a Po co mieliby to robić. Przecież i mi i im chodzi o to samo o dobro naszego klubu…

 2. 31-12-2010 o godz. 15:43, Velvet Octopus pisze:

  Karolu, myślę, że blog licealistki cieszyłby się większym zainteresowaniem ciemnego luda, niż wszystkie blogi na tym portalu razem wzięte. Aż się dziwię, dlaczego takiego jeszcze nie odpalono 😉 Zdrowia!

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie