Czas na pogodynkę

Może nie jest to najważniejszy temat, ale jeśli kiedyś powiedziało się „A”, wypada „Beknąć”…
Temat stary niemal jak stara jest pogodynka, stojąca na oławskim Rynku. Pamiętacie, że paru szaleńców kiedyś skrzyknęło się i zrobiło (głównie spece z ZNTK). Odnowiona pogodynka stanęła. Ale pusta. Potem różni się deklarowali (m.in. pan Kułakowski), inni zbierali kasę, ale z wyposażeniem nie wyszło. Sprawa stała się polityczna, bo wygrzebanie pogodynki i jej odnowienie to w sporej części inicjatywa Pawłowicza, a to – wiadomo, wróg. Przynajmniej dla niektórych i przynajmniej w czasie kampanii wyborczej (pamiętny prześmiewczy list wyborczy JW w obronie swego pryncypała, gdzie pogodynka gra pewną rolę). Teraz może się to zmienić. Otóż przy okazji zdjęć Dziewczyny Marca zobaczyliśmy, że pogodynka, choć wciąż pusta, znajduje się w opłakanym stanie i przydałby się jej lifting (zresztą teraz są nowe technologie i wreszcie można wżerki uzupełnić). Niezawodni spece z ZNTK już się zadeklarowali, że za darmo pomogą (Domagała, Żurek itd.). Ale to nic. Jestem właśnie po rozmowie z burmistrzem Październikiem i może tym razem wreszcie coś drgnie. Pozwolił napisać, że jeśli odnowimy pogodynkę, do końca roku wyposaży ją w co tam trzeba. No to napiszemy, i będziemy trzymać za słowo. W każdym razie zabieramy się do roboty.

Napisane przez:

komentarzy 7 do “Czas na pogodynkę”

 1. 08-03-2011 o godz. 16:15, kaja pisze:

  Byłoby miło gdyby burmistrz zechciał dotrzymać słowa-chociaż z tym jak wszyscy wiemy różnie bywa

 2. 10-03-2011 o godz. 21:28, kiwi pisze:

  „Pozwolił napisać”???? – znaczy jak to? Pozwolił napisać, że jak WY zrobicie, to on przychlaśnie!? Znaczy, że przetnie, otworzy, wstęgę ułoży, słów kilka wypowie – ten tego, na zdrowiiii?!
  Mastko jedyna!

 3. 11-03-2011 o godz. 09:54, admin pisze:

  Oj, kiwi, nie przeginaj. Pozwolił napisać o sobie, że deklaruje wyposażenie pogodynki, czego przez lata nie można się doczekać, bo temat polityczny był. Więc chyba nareszcie dobra reakcja. A kto i co chce przecinać, to mnie nie obchodzi. Ważne, że będę mógł dzieciom pokazać, jaka temperatura.
  JK

 4. 11-03-2011 o godz. 11:06, kaja pisze:

  kiwi dobre spostrzeżenie- z tymi deklaracjami burmistrza to jest tak że ja je już od 10 lat słyszę i co ? i nic ! ale za to ciągle słyszę że burmistrz jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi… no to jak to jest- sprawa jest polityczna czy nie? a może polityczna inaczej ?

 5. 11-03-2011 o godz. 13:44, moher mnie uwiera pisze:

  bramka numer 1: „znaj łaskę pana”
  bramka numer 2: „obiecanki-cacanki, a w Oławie radość”
  bramka numer 3: ” wsadzimy tak kogoś kompetentnego i bezpartyjnego, z BBS-u oczywiście”

  Którą bramkę Państwo wybieracie? 😛

 6. 11-03-2011 o godz. 16:44, milo pisze:

  Obiecał, a który to już raz? Ale jak się władzy za jaja chwycić nie chce i do porządku przywołać, bo to godzi w doraźne interesy, trudno wymagać cudów. Tylko po co rozczarowanego jeszcze potem udawać? Nie dla nas takie ściemy, Redaktorze Kamiński.

 7. 19-03-2011 o godz. 15:41, FotoHq » Dziewczyna Marca – POGODYNKA pisze:

  […] http://gazeta-olawa.pl/blog/2011/03/08/czas-na-pogodynke/ […]

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie