Jak ugryźć świętego

No i się zaczęło. Atmosfera przed uroczystościami związanymi z beatyfikacją Jana Pawła II gęstnieje. Gazeta musi to jakoś ugryźć, ale oczywiście lokalnie. Mamy pewne miejscowe fakty w sposób oczywisty powiązany z papieżem:
– Oława to chyba nadal jedyne miasto z dwoma identycznymi pomnikami Jana Pawła II (to nadal ciekawe)
– kierowca z J-L woził papieża papa mobile (już było w gazecie, obszernie)
– jest parę tablic pamiątkowych, był nawet „dąb papieski” w J-L, ale skradziony (nadal ciekawe, bo u kogoś w ogródku rośnie)
– parę osób z powiatu miało okazję rozmawiać z Janem Pawłem II (może coś z tego da się napisać, ale raczej nuda, bo to były typowe rozmowy pielgrzymkowe lub księżowskie))
– przy okazji beatyfikacji Lichtenberga oławska delegacja próbowała dostać się do papieża na berlińskim stadionie, ale nic z tego nie wyszło, trzeba było kombinować (było obszernie)
– są szkoły im. Jana Pawła II, a pewnie będą place, ulice, ronda itp. (może nieciekawe, ale warto zliczyć)
– mamy fotografa rodem z Oławy (Winiarz), który podążał tropem papieża (było w gazecie wiele razy)

A może jeszcze coś? Podrzućcie jakiś pomysł, żeby i ciekawie, i lokalnie. Jest trochę czasu, więc może razem ugryziemy lokalnie nowego polskiego świętego.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Jak ugryźć świętego”

  1. 19-03-2011 o godz. 10:03, Velvet Octopus pisze:

    A może ugryźć innego świętego? Czy dowiemy się wreszcie, ile kosztowała kampania w ostatnich wyborach samorządowych w Oławie? Coś ta kwestia „ulata”… O papieżu wiemy już całkiem sporo.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie