Na blokady, czyli lepienie dziur!

To oczywiście niczego nie zmieni, bo „Wrocław przede wszystkim!”, ale podskakiwać można. A dokładniej pochodzić po pasach na przejściu, co zaproponował wójt Kownacki. Zatem w najbliższy piątek Oława umrze, a przynajmniej zamrze ruch kołowy w mieście. Skoro wójt zapowiedział blokadę w godz.9-12, łatwo policzyć, że parę tysięcy aut będzie miało problem z przejechaniem przez miasto. Wszystko na wiele godzin stanie – i o to chodzi. Wrocław zobaczy. Ale na razie niczego nie zmieni, bo ruch Oławy poprawić może dopiero obwodnica Wrocławia (ta z mostem w Łanach). Wtedy Tiry, jadące z autostrady do Warszawy, będą miały do wyboru Oławę albo właśnie tę obwodnicę. Oczywiście w przyrodzie nic nie ginie, te auta, których ubędzie, zastąpione będą przez inne, które po wprowadzeniu opłat za korzystanie z autostrady wybiorą rozwiązanie tańsze, czyli do Opola przez Oławę i Brzeg. Specjaliści szacują, że zrobi tak ok.30% dotychczasowych uczestników ruchu autostradowego. I to grozi nam już w przyszłym roku, kiedy to obwodnicy Wrocławia raczej jeszcze nie będzie. O prawdziwej obwodnicy Oławy nawet nie mówię, bo od lat jest tylko na papierze i na razie tam pozostanie (myślę o obwodnicy z okolic Marcinkowic przez Gaj Oławski aż do Godzikowic, czyli z mostem i wiaduktem po drodze, co w naszych warunkach czyni sprawę prawie niemożliwą, przynajmniej na razie). Czyli na razie możemy powalczyć jedynie o lepienie tych dróg, które są, bo w to, że Wrocław znów zechce przyjąć Tiry, żeby nam było lepiej, nie wierzę. Prezydenta Wrocławia wybierają wrocławianie. A wojewoda i marszałek są zbyt słabi, żeby wbrew Wrocławiowi dawać cokolwiek powiatom.

Napisane przez:

komentarze 3 do “Na blokady, czyli lepienie dziur!”

 1. 20-03-2011 o godz. 19:37, kaja pisze:

  Wrocław o obwodnice walczył wiele lat. My od 9 mamy tego samego, obiecującego burmistrza, który w tej sprawie nie zrobił kompletnie nic!!!
  Jak pokazała ostatnia sesja również przewodniczacemu P. Regiecowi temat jest obojętny, i pani sekretarz także. Oni nie zauważają wzmożonego ruchu tirów no bo niby jak… Zwierzyńcem i Baczńyskiego tiry nie jeżdżą.
  Prezydent Wrocławia ma w d…e nasze bezpieczeństwo (z punktu widzenia Wrocławian jest to zrozumiale), ale dlaczego nasze władze mają nas w d…e tego nie mogę zrozumieć. A właściwie po długim namyśle rozumie.
  Przecież im chodzi tylko o to żeby co miesiąc brać kasę do łapy i siedzieć na swoich stołkach-żenada. I jeszcze burmistrz w kontekście jego ostatnich decyzji śmie mówić coś o demokracji i wartościach.
  Powtarzając za kimś z forum to już nawet nie jest tragikomiczne!!!

 2. 21-03-2011 o godz. 09:23, Velvet Octopus pisze:

  Szykuje się niezła jazda: http://www.rp.pl/artykul/2,629825_Sposob-na-dziury-w-drogach.html

 3. 21-03-2011 o godz. 15:32, moher mnie uwiera pisze:

  Ech, to jest jak z kulawym koniem wystawionym na zawody. To nie jego wina, że jest kulawy i nie wygra – on już taki po prostu jest. To wina właściciela, że go wystawił do gonitwy. To samo mamy w Oławie, i to my jako społeczność wystawiliśmy kulawe szkapy do tego wyścigu…

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie