Coś i nic

I znów nie wyszło nadanie skwerowi nazwy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Niby nic się nie stało, bo przecież skoro większość nie chce, to demokracja działa i nie pozwali nadać wbrew większości. Po co jednak zapowiadać coś, a potem odwoływać. I to już dwa razy. Widać, że radni PiS nie są jeszcze wytrawnymi graczami. Skoro powiedzieli sobie, że takie nadanie nazwy ma się odbyć przy stuprocentowym poparciu, to najpierw trzeba było dogadać się z wszystkimi, ustalić, jak kto głosuje, a dopiero przy osiągnięciu porozumienia, ogłaszać, że skwer będzie miał nową nazwę i wprowadzać taki punkt do obrad, nie mówiąc już o zapraszaniu kogokolwiek (patrz „niemy” kardynał Gulbinowicz na uroczystej sesji). Chyba, że chodziło wyłącznie o zamieszanie i pokazanie, że źli Polacy nie chcą w Oławie skweru ofiar, choć przecież PiS (dobrzy Polacy) bardzo chce i się starał. Ale w polityce same chęci nie wystarczą, trzeba być skutecznym w osiąganiu swoich celów.
*
A teraz z innej beczki. Po spotkaniu wydawców ze Stowarzyszenia Gazet Lokalnych (tym razem w Zakopanem) ustaliliśmy, że pora zawalczyć o swoje prawa, a raczej powalczyć z idiotycznym prawem polskim, według którego dziennikarza (jak za PRL) może czekać więzienie „za słowo” – tak jest jeszcze np. na Białorusi. Postanowiliśmy, że każdy w swoim powiecie zaprzęgnie miejscowego posła, aby podpisał się pod stosowną petycją do marszałka Sejmu. Melduję, że swoje zadanie wykonałem. Poseł Roman Kaczor petycję podpisał i wkrótce (gdy zdobędziemy minimum 15 poselskich podpisów – bez względu na partie) petycja trafi do marszałka. Najwyższy czas, aby dziennikarze „za słowo” odpowiadali słowem lub pieniędzmi, jak jest w krajach nieco bardziej rozwiniętych.

W Zakopanem Waldek Śliwczyński zrobił nam zdjęcie staroświeckim aparatem (coś w rodzaju camera obscura), jak przed wojną, Oto efekt:

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Coś i nic”

  1. 04-05-2011 o godz. 22:46, bypoul pisze:

    fajna fota
    w kwestii skweru dopóki PIS nie nauczy się szanować i poważnie podchodzić do radnych, w tym tych nowych tak już będzie zawsze.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie