Wystarczy poprosić?

Parę tygodni temu napisałem felieton o braku toalety na oławskim dworcu PKP. Owszem, pisałem, gdy ktoś wie, w czym rzecz, może się uśmiechnąć do pani w kasie, a ta poda mu klucz do nieoznakowanego przybytku skupienia. Kto nie wiem, idzie w krzaki. Teraz, przy okazji skradzionej dworcowej tablicy, miałem okazję porozmawiać z rzecznikiem prasowym PKP SA Bartłomiejem Sarną. Wyłuszczyłem mu problem braku toalet i obiecał oddzwonić. Tak też uczynił, po czym mówi, że przecież wszystko jest na miejscu: – Wystarczy powiedzieć pani w kasie, a ona da klucz do toalety.
I tyle. I wszystko. I sprawa załatwiona. Dla rzecznika, który tu nie sika. Pytam więc rzecznika, skąd mieszkaniec Konina ma wiedzieć o tajnym kluczu, nie mówiąc już o cudzoziemcach w potrzebie. No, fakt – powiedział i obiecał, że załatwi chociaż karteczkę na kasie i oznakowanie drzwi. Najwyraźniej do tej pory to nie było takie oczywiste.
Swoją drogą to i tak będzie tylko proteza, bo napis będzie zapewne jedynie po polsku. A swoją drogą bezpłatne i czynne non stop toalety na dworcu powinny już być standardem w środku Europy. Czyli w Oławie?

Napisane przez:

komentarzy 5 do “Wystarczy poprosić?”

 1. 25-05-2011 o godz. 13:59, Zojka pisze:

  Nie lepiej jest z WC w starostwie dla klientów. Tylko jedna, nie najlepiej oznakowano. Trudno ją znaleźć bo mieści się w innej firmie – PUP. Brudno, bez mydła i papieru. Może ktoś powie, że wymagam za dużo. Czasy się jednak zmieniły, przykladem może być Urząd wojewódzki. We wszystkich naszych urzedach jest cienko z toaletami, bo tez taki jest stosunek do klienta i czystosci.

 2. 25-05-2011 o godz. 22:40, Velvet Octopus pisze:

  PKP w Oławie to ciekawy temat tak w ogóle. Np po 22.00 wszystko leci z automatu. Ostatnio lokomotywa w pociągu z Jeleniej do Wawy nawaliła nad Wrocławiem. W Oławie przez prawie godzinę po planowanym odjeździe (23.02) żadnej informacji nie było. Pociąg po prostu przestał się wyświetlać na tablicy. Siku zawsze można zrobić o tej porze, ale by ustalić, o której pociąg przybędzie (i czy w ogóle) trzeba być Pytią – samo siknięcie nie wystarczy.

 3. 27-05-2011 o godz. 23:27, Velvet Octopus pisze:

  Jurek, victoria! Kibel na dworcu otwarty nawet w nocy. I klucza nie trzeba.
  Ale nie ekscytuj się nadmiernie, to Pyrrusowe zwycięstwo. Podróżny z Konina raczej nie skorzysta, nawet największy desperat. Dlaczego? Wpadnij tam późnym wieczorem/nocą i sprawdź…

 4. 28-05-2011 o godz. 10:36, admin pisze:

  Jestem wzruszony, chyba skoczę do toalety.
  JK

 5. 28-05-2011 o godz. 13:21, Velvet Octopus pisze:

  Ja bym nie ryzykował…

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie