Kto kogo popiera

Kiedyś takie zdjęcie z Wałęsą wystarczyło, żeby wystartować w wyborach i spokojnie je wygrać (oczywiście nigdy nie startowałem do Sejmu, fotka jest z innego okresu). Nawet nie trzeba było podawać nazwiska. Jasne było, kto kogo popiera. Dziś to już nie jest takie jasne. A im bliżej wyborów, tym sytuacja zapewne będzie się zagęszczać. Tak jak z Wałęsą, który już nie jest taki kryształowy, a wielu wstydziłoby się takiego zdjęcia.

Słyszę i czytam na forum, że Kamiński/gazeta popiera Krysowatą z PiS, wcześniej słyszałem, że popieram PO, a dokładniej Kaczora czy Pawłowicza, a jeszcze wcześniej, że lansuję idee liberalne. Oczywiście mam swoje poglądy, ale staram się nie przekładać ich na gazetę. Z tego, że mam na ścianie w redakcji wielki plakat Kościelaka, wcale nie znaczy, że na niego głosowałem – po prostu plakat jest prześliczny. Z tego, że od lat znam Kreskę (jej plakacik też wisi), nie znaczy że popieram jej dążenia polityczne, bo nie popieram i ona dobrze wie o tym. Zresztą do niedawna nic o takich dążeniach nie wiedziałem, więc nie mogłem promować. Co nie znaczy, że nie rozumiem i nie szanuję jej decyzji. To dwie różne rzeczy. Wolałbym po prostu, żeby dalej zajmowała się dziennikarstwem, co ostatnio już było trudne (z innych powodów), a od teraz będzie dla niej jeszcze bardziej utrudnione, żeby nie powiedzieć niemożliwe.
Podobnie od lat znam Kaczora, Pawłowicza, Października, Pilawę, Putyrę, Regieca, Brezdenia i sto innych osób z powiatu oławskiego, na które przyszedł moment polityczny, a mnie przypadło w udziale informowanie o tym. Raz lepiej, raz gorzej. I oczywiście chciałbym, aby Oława miała swojego posła, jaki by on nie był. A jeszcze lepiej dwóch.
W najnowszym numerze rozmowa z posłem PiS Dawidem Jackiewiczem. Popieram go? A jeśli za chwilę będzie rozmowa z Romanem Kaczorem?

Napisane przez:

komentarze 4 do “Kto kogo popiera”

 1. 09-06-2011 o godz. 15:41, moher mnie uwiera pisze:

  My już wiemy kogo popiera Krysowata (vide najbliższe spotkanie…)

 2. 09-06-2011 o godz. 22:56, Kreska pisze:

  Cóż, odsyłam do mego bloga (to tylko parę pięterek niżej 😉

 3. 14-06-2011 o godz. 17:35, kiwi pisze:

  „…chciałbym, aby Oława miała swojego posła, jaki by on nie był…”
  Naprawdę???? O matko jedyna!!!!
  Mam sympatycznego sąsiada po 70. Sprawny, zasuwa rowerem jak młodzik, jest pszczelarzem, panem na kilkudziesięciu tzw. pniach, większość zawodowego życia przepracował w gastronomii, czyli mówiąc bardziej ludzko – kelnerował, więc na różnorodnym materiale ludzkim zna się raczej nienajgorzej. Więc może on!? Na posła oczywiście.

 4. 15-06-2011 o godz. 08:41, admin pisze:

  Nie mam nic przeciwko kelnerom, pszczelarzom, także tym po siedemdziesiątce.
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie