Dlaczego?

Wczoraj Witek Niemirowski zapytał mnie, dlaczego tyle w nas złości i jadu, bo zaatakowaliśmy imprezę „777”. Otóż nie zaatakowaliśmy imprezy. Ona może być całkiem niezła. Daliśmy zresztą Witkowskiemu ponad stronę na zaprezentowanie jej na naszych łamach. Pomysł oryginalny, nazwiska ciekawe, tego jeszcze w Oławie nie było, więc generalnie nie o imprezę tu chodzi, a sposób jej organizowania i prezentowania. Wtedy Niemirowski wypalił, że w urzędzie źle odebrano to, że nie przyjęliśmy patronatu medialnego, a inni nie odmówili. Otóż nie wie lewica, co czyni prawica – pasuje w tej sytuacji jak ulał. Jako lojalny oławianin regularnie czytam biuletyn „3S”, bo chcę wiedzieć, co czyni i myśli władza. I tam w numerze kwietniowym na stronie 4 wyczytałem, że Radio Wrocław będzie miało „wyłączność ma radiowy patronat medialny. W zakresie prasowym tytuł taki mieć będzie Gazeta Wrocławska” (napisały to w imieniu organizatorów literki JW). „Wyłączność!”. Skoro władza (główny organizator i inicjator przedsięwzięcia) już postanowiła i nie chce naszego patronatu medialnego, decydując się na wrocławskie media, na wrocławskiego widza, przecież nie będę walił głową w ścianę.
Wolny wybór.
Oczywiście gdy zaczęło im się palić pod stopami, a Markocki zaczął pojmować, za co się wziął, w ostatniej chwili przyleciał z prośbą po patronat, ale wtedy już nie o patronat chodziło, tylko o koło ratunkowe. Tak samo było z Dniami Koguta dwa lata temu, gdy niemal nikt o nich nie słyszał, a miały być w nowym miejscu, na stadionie, bo tak sobie wymyślił naczelnik promocji. Wtedy to Ewa Szczepanik podjęła się misji ostatniej szansy, by poprosić nas o patronat medialny i nagłośnienie imprezy, bo „sami wiecie, jaki jest Jerzyk”. Wtedy się zgodziliśmy. Teraz już nie.
Wolny wybór.
– Powinniście być ponad to – usłyszałem teraz od Niemirowskiego. Być może. Ale nikt nie jest doskonały. No, prawie nikt.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Dlaczego?”

  1. 08-07-2011 o godz. 09:30, olewianin pisze:

    Panie Jerzy dobrze , że się pan nie zgodził na patronat medialny.Już po pierwszym dniu tego jubileuszu można stwierdzić, że pomysł eksperta od promocji na ogrodzenie siatką widowni to kompletna ,,klapa”.Władza dzieli naszych mieszkańców na tych lepszych,,wybranych z zaproszeniami” i na tych II kategorii którzy mogą podglądać show za kraciastą siatką.Co do karnetów -byłem już na podobnych jubileuszach w innych miastach ale nigdy nie spotkałem się z tym aby mieszkańcy musieli wykupywać karnety na występy zaproszonych artystów.
    P.S
    Każdy jubileusz miasta powinien mieć swoje hasło.Ja proponuję dla pana Witkowskiego głównego pomysłodawcy tej imprezy hasło-,,Mieszkańcy Oławy chcecie świętować jubileusz miasta wykupcie karnet”!Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie