Bubel za 2 mln zł

Strzelna. Pisaliśmy już o moście, że wcale nie taki świetny, choć robiony długo. Historia przeradza się w groteskę. Ponieważ tiry skręcając w prawo w ul.Strzelną, rozjeżdżały chodnik i krawężniki, a ostatnio nawet zapadła się studzienka, drogowcy zamknęli tę część chodnika dla pieszych. Jak? Ano tradycyjnie, czyli barierka metalowa i znak, czyli ludzie i tak przechodzą, co widać na zdjęciach, jakie dostarczył nam czytelnik Łukasz Niżyński (tak tak, ten sam od 777, więc pewnie spisek, uznają w urzędzie).

Ale mało tego. Skoro zablokowali dla pieszych, stoi barierka, więc tiry też nie wjadą na chodnik i teraz czekają, aż ktoś z naprzeciwka zlituje się i wpuści, by auto zatoczyło szeroki łuk i wjechało na most. W efekcie kolejki wydłużyły się po remoncie, zamiast skrócić. Przyczyniło się do tego także to, że przy okazji poszerzania mostu nie zrobiono na nim trzech pasów, aby już wcześniej auta ustawiały się jedne na lewo, inne na prawo, co znacznie przyspieszyłoby przejazd tego skrzyżowania. Ale nie. Jest jak było, a nawet gorzej, choć nowocześniej i ładniej. Dlatego ludzie jadący z Sobieskiego do centrum miasta coraz częściej wybierają skrzyżowanie z Lipową, bo tam łatwiej skręcić w prawo, niż w godzinach szczytu stać 15-20 minut na Strzelnej.

Napisane przez:

komentarze 2 do “Bubel za 2 mln zł”

 1. 26-06-2011 o godz. 17:36, Velvet Octopus pisze:

  Czyż to nie wymarzony temat na porządne dziennikarskie śledztwo? Problem makro w skali mikro. Pokazać wszystkie trybiki mechanizmu, który wyprodukował bubel.

  Ja wiem, Ustawa o zamówieniach publicznych et cetera. I temat niewdzięczny, bo przecież może w czyjeś interesy godzić. Interesy żyjących, którzy jeszcze trochę pożyją i sporo od nich może zależeć.

  No ale przecież, ktoś bubel zaprojektował, ktoś przelał kasę, ktoś wykonał i ktoś wreszcie odebrał. Bo kto dał kasę w ciemno – już wiemy. A gdyby nawet nie dał, i tak się ją z niego ściągnie w trybie postępowania administracyjnego.

  Może by tak mieczem w drugą stronę uderzyć? To jednak „wymaga charakteru”…

 2. 20-07-2011 o godz. 23:35, Velvet Octopus pisze:

  I co tam słychać „w temacie”? Łeb ukręcony sprawie, nikt nie zleciał ze stolca, a dwie bańki zapłaciliśmy?

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie