I znów do roboty

Właśnie wróciłem do pracy, więc proszę nie nie winić za osłabienie intelektualne, ale ono jest i zapewne jeszcze trochę potrzyma. To taki spóźniony efekt kanikuły.
A tu normalnie, czyli tradycyjnie. Zwykle, gdy jestem na urlopie, dzieją się tragedie. I były. Dziewczyna ginie na drodze, inna w stawie, ktoś morduje, a potem zabija się skacząc przez okno. Co roku mniej więcej o tej porze wzrasta liczba ofiar śmiertelnych. I co roku wszyscy z redakcji łączą to z moimi wakacjami. Boję się wyjeżdżać.
A tu wszyscy komentują imprezę „777”, której nie miałem szczęścia oglądać. Więc nie komentuję, ale swoje napisałem już parę tygodni temu i nie mam wątpliwości, że akurat w tym przypadku miałem rację. Głosy, jakie do mnie teraz docierają, tylko to potwierdzają. Smutne, ale prawdziwe. Mówisz komuś, żeby nie wychodził na ulicę, bo tam jeżdżą auta, a ten ktoś wychodzi, ginie. A potem znów wychodzi. Itp. itd. Szkoda gadać, bo akurat tu wniosków i tak nikt nie wyciąga.
A tu pół redakcji na urlopach. Trzeba się jakoś sprężyć, żeby kolejny raz dać radę. Który to już raz? Zbliża się 950. numer naszej gazety. Może jakaś impreza? „950” brzmi dumnie. Ale za rok „1000”! Jeszcze dumniej, ale nie na tyle, aby zamawiać tysiąc krzesełek i liczyć, że ktoś zechce usiąść.
A tu zapraszają mnie na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nie, jeszcze nie z racji wieku. Na razie w roli wykładowcy, który miałby coś powiedzieć na temat, na jakim się zna. Tylko na czym to ja się znam? No właśnie. Muszę spokojnie przemyśleć. Terenia Janiszewska sugerowała coś o moich wyjazdach wschodnich, ale nie wiem, czy się na nich znam, i nie wiem, czy to kogoś zainteresuje. Może po prostu o mediach lokalnych?

Napisane przez:

Jeden komentarz do “I znów do roboty”

  1. 13-07-2011 o godz. 17:39, kiwi pisze:

    Chyba przez wrodzoną skromność i delikatność piszesz, że „…777 nie miałem szczęścia oglądać…”. Możesz śmiało przestawić słowa w powyższym i wyjdzie, że „…miałeś szczęście nie oglądać…”.
    Ja oglądałem 🙁

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie