Nie jest tak źle

Najnowszy miesięcznik branżowy PRESS przynosi ciekawe wyniki badań, a w zasadzie takie ich podsumowanie, by wykazać mocne strony prasy drukowanej. I co się okazuje? Wcale nie jest tak źle, jak to zwykle jest malowane, zwłaszcza w mediach elektronicznych. Otóż okazuje się, że wciąż ludzie najbardziej ufają prasie – 66%, nieco mniej – bo 60% ufa telewizji i radiu, a tylko 40% ufa internetowi. Mało tego, czytelnik prasy jest najczęściej lokalny wobec tytułu, który czyta od lat. A przewaga internetu to mit, bo zaledwie 0,9% czytelników sięga wyłącznie po prasę w internecie, podczas gdy 26,1% czyta prasę i w druku, i w sieci. Jeśli dodamy do tego, że jedynie 40% czytelników wiejskich korzysta z internetu, siła prasy wciąż nie jest taka słaba, jak niektórzy wieszczą. Dodajmy, że prasa jest rzetelniej badana, a w sieci – sami wiecie, jak to jest.
Przy okazji polecam w PRESS-ie ciekawą rozmowę z szefem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych (w dużym stopniu dotyczący więc także problemów naszej gazety), a także materiał o Jolancie Krysowatej – może mało lokalny, bo idzie o konflikt we wrocławskim radiu, ale ponieważ Kreska teraz kandyduje u nas, więc sprawa może zainteresować. A rzecz dotyczy mobingu i tego, czy kandydowanie na radną powiatu oławskiego miało/ma na to wpływ.

Napisane przez:

komentarze 2 do “Nie jest tak źle”

  1. 18-07-2011 o godz. 22:03, kiwi pisze:

    Przeczytałem, poprzeszukiwałem co się da i „jakby” nie mam zdania. Ot, takie medialne pierdoły z „jakby” drugim dnem. A Kreska niech se kandyduje ile chce. Na zdrowie. Jej i potencjalnego elektoratu :))

  2. 19-07-2011 o godz. 13:15, Velvet Octopus pisze:

    W PRW praktycznie zawsze tak było – po każdych wyborach zmiana obrotowych i giełda korytarzowa (w TVP Regio jeszcze gorzej). Mierny ale wierny rulez.

    Co do kandydatki na kandydatkę, prosta konstatacja: „dopóki nie dobierają się do mojej d…, wszystko jest OK”. Tak to, niestety, działa. W sumie nihil novi.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie