Piotrek za kierownicą TIR-a (1)

Po przerwie, spowodowanej wychowywaniem syna, postanowiliśmy wrócić do fundacji „Mam Marzenie”. My, to znaczy Pela i Jurek. I nagle problem. To ile już marzeń spełniliśmy, jakie i gdzie? – pytali wolontariusze z fundacji. Stąd pomysł, aby zebrać gdzieś to wszystko w jednym miejscu, zwłaszcza że większość „akcji” jest związana z naszym powiatem, czyli także z gazetą. Przez parę dni powrzucam więc tutaj archiwalne materiały, by przejść do tych najnowszych, sprzed paru dni. Wpisy związane z marzeniami będą się gromadziły w podkategorii „Spełniamy MARZENIA”
*
MARZENIE NR 1
10-letni Piotrek z Krapkowic trafił do wrocławskiego oddziału fundacji, kiedy nie było jeszcze oddziału w Opolu. Już na pierwszym spotkaniu był pewien swojego największego marzenia. Chciał zostać kierowcą prawdziwego TIR-a. Marzenie udało się spełnić dzięki pomocy firmy Mercedes w Opolu. A tak realizację marzenia opisał „Tygodnik Krapkowicki”:
Zainteresowania 10-letniego Piotrka Muszelika z Krapkowic od dawna obracają się wokół wielkich samochodów. Najbardziej pasjonują go TIR-y, ogromne nowoczesne maszyny, bogato wyposażone, często fantazyjnie pomalowane. W przyszłości Piotrek chciałby zostać kierowcą TIR-a, na razie zbiera modele ciężarówek, plakaty. Pokazy „Master Truck” w Opolu były dla niego wielkim przeżyciem, jego zdjęcie trafiło nawet do czasopisma „Polski Traker”. W minioną środę spełniło się kolejne marzenie 10-latka. Do Krapkowic przyjechał wielki, lśniący ciągnik siodłowy Actros 1844, który zabrał go do salonu Mercedesa w Opolu, gdzie na naszego bohatera czekała masa atrakcji. Między innymi zwiedzanie warsztatów obsługi, oglądanie najnowszych modeli samochodów, przejażdżka kabrioletem oraz masa firmowych gadżetów i folderów. Piotruś z wypiekami na twarzy przeżywał wspaniałe chwile.
Wszystko to było możliwe dzięki Fundacji „Mam Marzenie”, której wolontariusze zorganizowali całą akcję

„Tygodnik Krapkowicki” nr 38/19 września 2006
Wrzesień 2006

Piotrek z sympatycznym/ną kierowcą


Opolski przedstawiciel mercedesa zachował się OK


Piotrek za kierownicą wielkiej i wymarzonej ciężarówki


Piotrek z Pelą przed maską mercedesa


- Moje marzenie się spełniło - mówił Piotrek

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie