Z zawodu parlamentarzysta, więc go wybrali

– Mój mąż jest z zawodu dyrektorem! – czy pamiętacie, z jakiego to filmu?
A teraz konkurs dla wszystkowiedzących. Czy ktoś z was zauważył, że na obwieszczeniach z listami kandydatów wszystkich ugrupowań startujących w naszym województwie, Roman Kaczor wyróżniał się zawodem? Ja zauważyłem. Byli zootechnicy, nauczyciele akademiccy, aktorzy, przedsiębiorcy, lekarze, no, wszyscy. Każdy podawał, co chciał, choć było wśród nich naprawdę wielu wieloletnich parlamentarzystów. Ale tylko jeden jedyny Roman Kaczor z Oławy miał wpisany zawód „parlamentarzysta”. Naprawdę, nawet żona zdjęcie zrobiła, a ja pytałem pani z komisji wyborczej, ale nie potrafiła wytłumaczyć. Z tego co wie, niemal wszyscy wybrani przechodzą na zawodowstwo poselskie, aby brać odpowiednie uposażenie, a tu na oficjalnej liście, w każdym lokalu wyborczym na ścianie (niejako sugerując, kto zacz), tylko nasz jeden.
Gratulowałem już posłowi, ale zanim będą miał okazję osobiście spytać go o to, może ktoś z was zna odpowiedź? Czyżby wśród innych posłów, ponownie startujących w naszym województwie, był tylko jeden zawodowy parlamentarzysta? A może chodzi o coś innego?

Napisane przez:

komentarzy 9 do “Z zawodu parlamentarzysta, więc go wybrali”

 1. 12-10-2011 o godz. 21:35, Velvet Octopus pisze:

  A co miał wpisać, biedaczysko? O ile się orientuję, liceum (tym bardziej zaoczne) zawodu nie daje. Ma jakiś zawód wyuczony? Może „popierany przez kołchoźnika”? Taki radiowęzeł, co w kołchozach non-stop nadawał. Ładne skojarzenie? W sumie to mam jeszcze jedno, bardziej hardcore’owe: „szczekaczka”. Albo w drugą stronę. Skoro należy do Platformy Obywatelskiej, to może „członek PO” powinien wpisać? Ale to kiepskie konotacje budzi, prawda? Gdyby należał do partii o skrócie „PRZED” to byłoby mężnie!

 2. 12-10-2011 o godz. 22:05, slawekpobo pisze:

  Panie Jerzy.
  W całym kraju, zawód PARLAMENTARZYSTA wpisało – 26 osób,
  POSEŁ NA SEJM RP – 21 osób,
  POSEŁ – 6 osób,
  POSEŁ NA SEJM – 2 osoby,
  POSEŁ NA SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ – 1 osoba.
  A wpisali go, między innymi : Grzegorz Schetyna (PO),
  Tomasz Tomczykiewicz (PO), Marek Kuchciński (PiS),
  Jarosław Kaczyński (PiS), Adam Lipiński (PiS)
  Mariusz Błaszczyk (PiS) – wpisał URZĘDNIK PAŃSTWOWY.
  Dodam, że Tomasz Kaczmarek, ( AGENT TOMEK ) – wpisał EMERYT.

  Wśród posłów, ponownie startujących w naszym województwie, było więcej, a nie – jak Pan sugeruje – tylko jeden zawodowy parlamentarzysta.
  No chyba, że Panu chodzi o OKRĘG 3 ?

  ” A może chodzi o coś innego? ” – żenada !

  Pozdrawiam!!!

 3. 12-10-2011 o godz. 22:40, Karol pisze:

  Pan Kaczor dobrze napisał, to prorocze, zostanie zawodowym parlamentarzystą już na kilka kadencji.
  Musicie się przyzwyczaić, że mamy już teraz posła etatowego.

  Panie Redaktorze, a Pani Krysowata co wpisała?

 4. 13-10-2011 o godz. 09:03, admin pisze:

  Wiedziałem, że mogę na Was liczyć. Tylko rzucić hasło wyborcze i już jesteście 😉
  Panie Sławku, dzięki za rzeczowe wyjaśnienie. Karolu, nie wiem, co wpisała, pewnie „dziennikarz”. Zastanawiał mnie tyko ten jeden parlamentarzysta na liście – pewnie był to właśnie okręg 3.
  Pozdrawiam
  JK

 5. 13-10-2011 o godz. 10:08, Velvet Octopus pisze:

  slawekpob i Karol, a możecie podać, ile nas kampania posła Kaczora kosztowała? W skali kraju jeden głos PO kosztował ok. 5 złociszy. Podobne koszty miał PiS. Jestem ciekaw, jak lokalnie na tym tle wypadamy. Nie dopatrujcie się w tym złośliwości – ta informacja jest i tak jawna.

 6. 13-10-2011 o godz. 15:49, Karol pisze:

  Mnie nie obchodzi, ile kto i co wydał.
  Zrobiłem swoje, jak potrafiłem, ale ile kosztowała, nie wiem, niech pisowcy szukają.

  Velvet, tylko przypomnij, kto optuje za likwidacją finansowania partii przez państwo?
  PIS jest za utrzymaniem finansowania.

  Platforma była przeciwna dalszemu finansowaniu partii z budżetu, to jedynie wzmacnia najmocniejsze partie, a słabsze nie dostają takich dotacji od państwa, te poniżej 3%.

  Zgłoś się Velvet Octopus do pani Krysowatej. Nowa członkini PIS na pewno znajdzie ci miarodajną odpowiedź.

 7. 14-10-2011 o godz. 10:43, Velvet Octopus pisze:

  Karol, nie wciskaj ci ciemnoty. „Platforma była przeciwna dalszemu finansowaniu partii z budżetu”. I co z tego? Kasiorę wciąga bez mrugnięcia. PiS też. A, i z Krysowatą mnie swataj, bo to nie księżniczka z mojej bajki.

 8. 14-10-2011 o godz. 18:31, slawekpobo pisze:

  Panie Velvet, ma Pan rację , że kampania kosztowała DUŻO!!!
  Mam nadzieję, że „niestety”, każda następna kampania, będzie także
  finansowana z budżetu państwa, no chyba że wymyślimy jakiś nowy system polityczny, obywatelski, LUB JESZCZE INNY, lepszy od DEMOKRACJI.
  Uważam, że gdyby nie finansowanie kampanii z budżetu, to do władzy,
  na pewno dochodziliby ludzie bogaci (bo stać ich by było na kampanię), lub ludzie, którzy umiejętnie pozyskiwaliby pieniążki
  od biznesmenów i nie tylko, oferując im w zamian,
  ZAŁATWIENIE jakiś spraw, np ulg podatkowych, koncesji, zamówień publicznych, ułaskawienia itd. ( Sobiesiak, … ).
  Uważam również, że tacy panowie bogaci jak Palikot, Krauze, Guzowaty, a potem ich dzieci ( uf, co za skostnienie), rządziliby w naszym kraju, bo ich stać na założenie i utrzymanie partii.
  A to chyba nie najlepsza wizja, na rozwój dla naszej biednej ojczyzny.
  System finansowania partii i ich kampanii z budżetu, został wymyślony po to, by nie było styku polityki i biznesu. By nie powstawały zależności i długi wdzięczności polityków, w stosunku do biznesmenów i nie tylko ( nie mam na myśli pospolitych gangsterów, STASI, ani KGB hehehe).
  Uważam, że finansowanie kampanii, daje szansę startu w wyborach większej ilości kandydatów, a co za tym idzie walkę na argumenty.
  Niefinansowanie kampanii, ograniczy start w wyborach wielu ludzi mądrych, a w szczególności młodych, ze względów na brak kasiory,
  a kasa będzie jedynym argumentem.
  Płaćmy i WYMAGAJMY!!!
  Pozdrawiam!!!

 9. 15-10-2011 o godz. 14:39, Velvet Octopus pisze:

  slawekpobo, myślę, że nie musimy sobie panować – przynajmniej tutaj.

  Nie wydaje ci się, że w obecnym modelu jest tak, że osobnicy, których opisałeś, mają jeszcze lepiej, niż gdyby musieli finansować się sami? Przemyśl zagadnienie.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie