Zajadą nas

Wiadomo już, że autostrada A4 będzie płatna dopiero za parę miesięcy, ale już powinniśmy się bać. Kierowcy nie mają złudzeń. Oto kilka wpisów na forum Wyborczej, pod tekstem o cenach za przejazd autostradą:
No, to już koniec!!! Zaczniemy jeździć do Opola przez Brzeg i Oławę? Jak dawniej. Niektórzy robią to codziennie.
*
Oczywiście, że tak będzie. Większość wróci na tę nieszczęsną trasę, bo nikt normalny nie będzie płacił 40 zł za przejazd do Opola i z powrotem. Licząc, że samochód palący 6 itrów paliwa na trasie, które za chwilę będzie po 6 zł, to wydałby 40 za A4 i 70 zł za paliwo, czyli razem 110 zł! Parodia.
*
System winiet ma uzasadnienie w krajach z dużą liczbą autostrad. Wtedy większość albo wszyscy kupują winiety całoroczne. U nas nie ma uzasadnienia.
*
Powiedz to tym, którzy dojeżdżają codziennie do pracy we Wrocławiu z Opola albo z Brzegu. Jestem pewien, że woleliby kupić całoroczną winietę niż dwa razy dziennie być kasowanymi na bramkach.

*
Różne badania mówią, że w przypadku wprowadzenia opłat za autostradę ruch tranzytowy przez Oławę zwiększy się o 20-30%. Jeśli dodamy do tego zamieszanie spowodowane przebudową wiaduktu (nawet dwa lata wyłączony z użytku – zobaczcie w wydaniu papierowym), szykuje się niezły pasztet!

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie