Zagęszczenie kultury

Szykuje się poważne zagęszczenie imprez kulturalnych (bardzo szeroko pojętych). Jelcz-Laskowice obchodzi w tym roku swoje lecie, więc imprez moc, a większość zapewne tradycyjnie w maju (o tym wkrótce). Tymczasem w Oławie niespodzianka. Dwie wielkie imprezy jedna po drugiej, na przełomie maja i czerwca. Najpierw dwudniowa „Piana Bosmana” nad Odrą, na którą z miejskiego budżetu ma iść co najmniej 30 tys. zł – nowa szefowa promocji robiła przy tym rok temu, więc teraz zapewne też pochodzi, choć burmistrz publicznie ogłaszał, że ten wydział już więcej imprezy w Oławy nie zorganizuje. Może więc być ciekawie. Tydzień po „Pianie”, w okolicach Dnia Dziecka, mają być kolejne Dni (dwa lub trzy) Koguta – już pod rządami nowej dyrektor Ośrodka Kultury, ale z ograniczonym prawem decyzyjnym, bo już postanowiono, że 1 czerwca będzie impreza w Rynku – otwarcie ratusza i wystawienie utworu Marka Rosteckiego „Kuku-ryki” (wierszem, żeby nie było, a co do pisowni tytułu to strzelam). Nie wiem, kto będzie organizatorem tego – stary dyrektor (który już coś przedsięwziął w tej sprawie), czy nowa dyrektor (która jeszcze nic nie przedsięwzięła, a już ma to odgórnie zaplanowane), w każdym razie też może być ciekawie. A najciekawsze, że obie imprezy (ich koszt wyliczam „na oko” na jakieś 200-400 tys. zł), odbędą się w Oławie tydzień po tygodniu, jakby nie można było zrobić tego taniej w ramach jednej fety. Z doświadczenia wiem, że nagromadzenie kilkudniowych imprez w odstępie 4-5 dni spowoduje zmniejszenie chętnych do uczestnictwa, do wydawania pieniędzy, do skorzystania z oferty (koncerty, piwo, baloniki, wata itp.), co z kolei przekłada się na wzrost kosztów.

Napisane przez:

komentarzy 7 do “Zagęszczenie kultury”

 1. 18-01-2012 o godz. 15:37, Velvet Octopus pisze:

  Jak już nie mogę się doczekać „Kuku-ryków”. Myślę, że to będzie nasz regionalny hit! 😉 Co do reszty, nihil novi sub sole / panta rhei.

 2. 19-01-2012 o godz. 19:56, Łukasz N. pisze:

  To znaczy będziemy mieli dni koguta, połączone z otwarciem ratusza? Śmiechu warte. Burmistrz udostępni zwiedzanie urzędu mieszkańcom. I jak sam mówi już nie musimy się wstydzić. No nie wiem, ja dalej się wstydzę.

  Dwie imprezy, nagrody dla urzędników, szkolenia na gębę, połączone z liwkidacją szkoły (musimy zrobić miejsce dla zdrowych????) i windą na pokaz.

  Nie będzie lekko, hasania nie będzie. Ale za to będzie wesoło…

  Pozdrawiam

 3. 19-01-2012 o godz. 22:16, kiwi pisze:

  Przed laty miałem okazję wysłuchać przydługiego „poematu” byłego szefa OK podczas jakiegoś jubileuszu tamtejszego chóru „Jubilat”. Poleciał trzynastozgłoskowcem przesyconym miłością lokalnej ojczyzny oraz pieśni szlachetnej, okraszonym „wesołymi” aluzjami z okolic zdecydowanie podbrzusznych.

 4. 19-01-2012 o godz. 22:21, kiwi pisze:

  No oczywiście zgubiło mi się, ze to było w Domaniowie a Marek R. wtedy nawet nie myślał, że wyląduje kiedyś w Oławie. Ot, kombinował po spuszczeniu go z funkcji dyrektora byłej już Operetki Wrocławskiej :):(

 5. 20-01-2012 o godz. 08:13, moher mnie uwiera pisze:

  Z pewnych źródeł dostałem ostatnio informacje, że w Oławie szykuje się impreza planowana nawet na 100 tys ludzi związana z kolejnictwem jego historią:)w okolicach maja:)

 6. 20-01-2012 o godz. 09:31, admin pisze:

  „Moher”, chodzi zapewne o Klub Sympatyków Kolei i organizację imprezy z okazji 170. rocznicy otwarcia pierwszej na ziemiach polskich linii kolejowej, czyli odcinka Wrocław – Oława (było coś na tej temat w powiecie). Impreza faktycznie ma być wiosną, ale te 100 tysięcy uczestników to był raczej włożył między bajki albo raczej przełożył na koszt fety w złotówkach. Albo jeszcze lepiej dał tak kasę na tę tablicę pamiątkową, co to ją na złom skradli niedawno, a nikt niczego nie widział, bo monitoring chwilowo odpoczywał.
  Pozdrawiam
  JK

 7. 21-01-2012 o godz. 02:23, wolfius pisze:

  Koszt … 200-400 tysięcy. Brawo! Zuchy. Bez dalszego komentarza, gdy zamyka się specjalną szkołę…

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie