Sejmowe pióro najcenniejsze!

Parę ładnych lat temu doszło do niesamowitego  spotkania Czesława Miłosza (tego) z naszym oławskim radnym-policjantem Czesławem Miłoszem. Pamiętacie? To niesamowite, ale echa tego spotkania brzmią do dzisiaj. Gdy w sobotę podczas wrocławskiego „Otwartego Balu Prawników” w hotelu „Mercury” prowadziliśmy aukcję na rzecz fundacji „Mam Marzenie”, nasza książka „Zniewolony Umysł” z autografem Miłosza, który zdobyliśmy właśnie podczas owego pamiętnego spotkania, poszła za tysiąc złotych!
Wszystkich jednak i tak przebiło pióro sejmowe, które ofiarował poseł Roman Kaczor. Udało nam się je wylicytować aż za 2050 zł. Dziękujemy! 

W sumie zebraliśmy 11 tysięcy złotych. Wśród kilkunastu przedmiotów przygotowanych na aukcję największym powodzeniem cieszyły się kieliszki z kryształkami Swarovskiego, podarowane na aukcję przez Almi Decor, a także ceramika – rzeźba „Zaklęte miasteczka” Jolanty Kasińskiej oraz ceramiczna kula przygotowana specjalnie na aukcję przez wrocławską artystkę Małgorzatę Kujawską. Uczestnicy balu docenili również inne przedmioty z autografami – zaciekle licytowali czapeczkę Roberta Kubicy z autografem rajdowca, a także bombkę, którą własnoręcznie ozdobiła Katie Melua. Swoich właścicieli – i to w dobrej cenie – znalazły też obrazy oraz grafiki – także te przekazane na aukcję przez oławski Ośrodek Kultury. Dziękujemy! Wszystkie pieniądze, zebrane podczas sobotniej aukcji,  pójdą na spełnianie marzeń podopiecznych wrocławskiego oddziału fundacji „Mam Marzenie”.
Pela i Jurek

więcej: http://www.mammarzenie.org/aktualnosci/212,,sejmowe-pioro-najcenniejsze

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie