Depresja

Niedawno po raz ostatni Rysiek pojawił się w Klanie. Teraz aktor odtwarzający tę rolę przejedzie się po wszystkich mediach, bo cieszy się, że stworzył kultową postać.
– Bo przecież ile jest seriali w Polsce? A Ryśków Lubiczów nie ma, jest tylko jeden, który funkcjonuje w popkulturze. Ludzie się z nim identyfikują, albo na niego psioczą. Najważniejsze, że wyzwala emocje. To jest wspaniałe – opowiada Cyrwus w iWoman.pl. Za osobisty sukces poczytuje sobie również przemycenie kultowego zdania o myciu rączek. – Wszystkich ludzi nie nauczę mycia rąk przed jedzeniem. Rzadko się jednak zdarza, żeby przydatna jednak rzecz tak przemyciła się do mediów, nawet prześmiewczo.
Ale już go nie ma, więc u wielu widzów depresja, choć ja akurat tego serialu nie znam, więc mnie nie dotyczy.
*
Niedawno także po raz ostatni Ewa Szczepanik wystąpiła w roli przewodniczącej Rady Powiatu. Putyra i Hołyński ze „Wspólnotą” górą, Październik z „BBS” dołem. Rozpoczął się przewrót, którego wszystkich efektów jeszcze nie znamy. Czy w ramach rewanżu Październik odwoła Regieca i oficjalnie stworzy koalicję z PO, żeby – jak mówią – łatwiej zdobyć kasę brakującą do ukończenia basenu? Zobaczymy! W każdym razie w wielu domach szykują się kolejne depresje.
*
A tymczasem 23 lutego był Światowy Dzień Walki z Depresją – jak to się wstrzelili!
Nawet dostałem jakiś materiał piarowski na ten temat: – Objawy depresji to między innym pogorszony nastrój, przygnębienie, brak reakcji na rzeczy „duże i ważne”, brak dobrego nastroju, często nikt nie może nas wybawić z braku humoru, człowiek jest zniechęcony do innych ludzi a nawet do siebie samego.
Problemy ze snem, ciągłe napięcie i gniew powodujący konflikty z otaczającymi nas ludźmi lub przeciwnie, ciągłe zmęczenie, brak energii na cokolwiek. Częste problemy z logicznym myśleniem, koncentracją, trudności w podejmowaniu decyzji a myśli skupiają się głównie na śmierci lub samobójstwie.
W przypadku nękania nas przez wymienione wyżej objawy, nie warto tłumić ich w sobie ponieważ mogą się tylko rozwinąć i uderzyć w nas ze zdwojoną siłą.

Zatem nie tłumcie, piszcie, choćby i tu.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie