Piana koguta

Pisałem już i zmianach w kalendarzu imprez oławskich. Dziś garść kolejnych nowości. Otóż „Panię Bosmana” (ostatni weekend maja) razem z „Tawerną Kapitańską” Tomka Strażyńskiego organizuje urząd, czyli wydział promocji, który – jak to mówił publicznie burmistrz – „więcej już żadnej imprezy nie zorganizuje”. Ale nie bądźmy małostkowi. Imprezę obejmujemy patronatem prasowym, bo inicjatywa cenna. Z nowości będzie konkurs pływania na byle czym – szczegóły już wkrótce w „3S”, a i u nas w kolejnej gazecie coś będzie na te temat. W zawodach „smoczych łodzi” będzie mógł wystartować każdy, niekoniecznie z samorządu, jak było rok temu – zatem impreza otwiera się na wszystkich – to dobrze. Tomek zapowiada jeszcze więcej jednostek pływających i moc atrakcji. Jedną z nich będzie zapewne udział pani Renaty – tym razem już oficjalnie w roli naczelnika promocji. Oj, będzie pod ostrzałem wszystkich, już współczuję. No, ale taka praca.
Tymczasem w konkurencyjnej imprezie pod nazwą Dni Koguta (tydzień później) także zmiany. Już wiemy, że nie będzie dzieła Marka Rosteckiego „Kukuryki” (szczegóły w gazecie, na Facebooku strona zawiedzionych fanów). Wiemy także, że tegoroczna impreza odbędzie się głównie w Rynku, że będzie otwarcie ratusza, a przede wszystkim, że nie będzie obowiązkowego korowodu mega-kogutów (pomysł Witkowskiego). Czy będzie wieszanie herbów? Na razie nie wiem, ale pani Ania (nowa dyrektor OK) pracuje dopiero od dwóch dni, więc jeszcze wszystko przed nią, Podobno już ma jakieś pomysły, więc czekam z niecierpliwością.

Napisane przez:

komentarze 2 do “Piana koguta”

  1. 03-03-2012 o godz. 10:54, Velvet Octopus pisze:

    Rozsadniej było by polaczyc obie impry po jednym parasolem – Dni Olawy czy cos w ten desen. Efekt synergii i nizsze koszty sumaryczne promocji. AAle kazda strona chce upiec wlasna pieczen – potrzeby/oczekiwania oolawian maja drugorzedne znaczenie (choc sa oczywiscie brane pod uwage).

  2. 03-03-2012 o godz. 11:00, admin pisze:

    Zgadzam się – pisałem o tym już dawno. W tym roku to jednak chyba nie będzie możliwe, bo nowa dyrektor OK dopiero się rozkręca, a pewne sprawy dostała narzucone w spadku. W efekcie na pewno mniej ludzi skorzysta z oferty. No i jest Euro, co ogranicza imprezowanie w czerwcu.
    JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie