Senat zabija prasę

Pod takim hasłem kilkadziesiąt polskich gazet postanowiło zaprotestować przeciwko nowelizacji prawa prasowego. Pisałem o sprawie parę tygodni temu – teraz konkrety. Największe gazety, czyli „Wyborcza”, „Rzepa”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Fakt” itp. Od lewej do prawej. Także „Wprost”, „Uważam Rze”, „Polityka” i „Głos Niedzielny”. Wszystkie te tytuły mają dziś jedynki „zabielone” ze stemplem SENAT ZABIJA PRASĘ, a na drugich stronach drukują list do senatorów, podpisany przez redaktorów naczelnych, także przeze mnie. My zrobimy w gazecie to samo w środę, podobnie jak inne tygodniki lokalne, które włączyły się do akcji. Niestety, nie stać nas na to, co zrobiły największe dzienniki, czyli podwójną jedynkę – jedną z akcją, a druga normalną, ale cieszę się, że bierzemy w tym udział. Oby coś dało.
Szczegóły (list) macie dziś w wielu gazetach, a u nas – za kilkadziesiąt godzin.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Senat zabija prasę”

  1. 18-05-2012 o godz. 21:16, kiwi pisze:

    Minął dobry miesiąc i wydaje się, ze jednak cuś to dało!
    Państwo senatorostwo chyba poszli po rozumek do główki i odpuszczają. PSL-y kombinują z Ministrem nowelizację (chyba sensowną, nie znam jeszcze szczegółów)ustawy prasowej.
    Ważne, że nie będą już mogli próbować wsadzać do pierdla dziennikarzy za niedookreślone „pomówienia” i że nie trzeba będzie drukować każdego bzdetu jako „odpowiedzi” opisanego w materiale dziennikarskim cymbała lub „przewalacza” politycznego i nie tylko.
    Oczywiście pozostają jeszcze te niejasne „sankcje finansowe”, ale jak się doczytam to jeszcze się odezwę

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie