I po kogucie, za to z nagrodą!

Pierwsze święto Oławy pod kierunkiem nowej szefowej ośrodka (tej od niespodziewanego języka włoskiego na konkursie) mamy za sobą. Moim zdaniem jest lepiej i gorzej, niż było rok temu. Lepiej, bo organizacyjnie impreza dopracowana, różnorodna, no, może za mało atrakcji dla dzieci, które kiedyś były na Miasteczku, a teraz nie ma na to miejsca w Rynku. Gorzej, bo zabrakło koguta w kogucie, ale to zapewne pokłosie linii Witkowskiego, który tak mieszał z kogutem, że go wykogucił. Efekt jest taki, że dziś mało kto wie, dlaczego to akurat Dni Koguta, a nie Dni Oławy. To jednak jeszcze do nadrobienia za rok.
Oczywiście byłem na koncercie sobotniej gwiazdy, czyli „Raz Dwa Trzy”. Zażenowanie z ilości (ok.tysiąca osób) i jakości widzów przeplatało się z refleksjami natury ogólnej: Dlaczego akurat tak? I wyszło mi, że mam cztery odpowiedzi. Bo akurat mecz Polski z Andorą. Bo akurat w telewizji opolski Kabareton. Bo artyści dziesięć lat temu pasowali naszej widowni, a teraz już nie bardzo (tu zadanie dla socjologa). Bo było zimno, cholernie zimno. Gdy koło północy wracaliśmy pod swój las, na liczniku miałem zaledwie osiem stopni Celsjusza. I tyle. Z ratusza się nie cieszę, bo w nim jeszcze nie byłem, a sądząc po reakcjach innych, obawiam się, że mogę nie być zachwycony niespójnym wnętrzem tak, jak jestem dumny zewnętrza.
*
Dziś mała redakcyjna delegacja pojechała do Pałacu Prezydenckiego, bo dostaliśmy cynk, że w ogólnopolskim konkursie dla prasy lokalnej ponownie szykuje się jakaś nagroda dla dziennikarza za tekst z naszej gazety. To jednak będzie pewne dopiero po południu, więc aby nie zapeszać, nie zapeszam.

Z ostatniej chwili: Właśnie otrzymałem potwierdzenie, że Monika Gałuszka-Sucharska otrzymała jedno z dwóch wyróżnień, które – oprócz nagrody głównej – przyznano w tegorocznym konkursie. Oprócz dyplomu otrzyma też nagrodę finansową. Gratulacje! Szczegóły warszawskiej uroczystości już jutro w gazecie. Już dziś za to mogę się cieszyć, że to kolejna nasza nagroda. Rok temu laureatem nagrody głównej w tym konkursie był Xawery, teraz wyróżniono Monikę, która rok temu zwyciężyła w innym konkursie cyklem tekstów o Klaudii. Generalnie mamy się z czego cieszyć, bo mało jest gazet, które rok w rok otrzymują nagrody w ogólnopolskich konkursach.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie