Robi wrażenie

Zupełnie przypadkiem miałem okazję zajrzeć do hotelu „Jakub Sobieski” na kawę (nie, nie z Wolfiusem, bo ten się ciągle boi), a tam pani poinformowała mnie, że „na kawę” to do restauracji.
– To już czynna?!
– Tak, od paru tygodni.
Okazało się, że wprawdzie oficjalne otwarcie będzie 21 września, ale nowa oławska sala bankietowa/balowa/restauacyjna już działa. Wielka, robi duże wrażenie, dopasowana stylem do reszty hotelu. Moim zdaniem to najładniejsza tego typu sala w Oławie, choć prywatnie w porze obiadowej wolę oczywiście kameralne salki z klimatem, no ale takich w Oławie prawie nie ma. Jeżeli chodzi o salę np. na wesele – ta jest naprawdę OK. Ponieważ jednak poznacie ją zapewne z reklam, skupię się na łączniku, który mnie zaciekawił. Obawiałem się tego połączenia zabytkowego budynku z nowym. Efekt jednak nie razi. Wprost przeciwnie. Szkło, które zastosowano, nie psuje bryły czerwonego budynku z cegły. Czyli optycznie nie łączy – i dobrze, a faktycznie można suchą stopą przejść do sali, czyli jest praktycznie. Oczywiście wielkie kryształowe żyrandole mogą się podobać lub nie – rzecz gustu, całość jest jednak dobrze dobrana.
Fotki, jak to z komórki, ale zawsze coś:
Napisane przez:

komentarzy 5 do “Robi wrażenie”

 1. 12-09-2012 o godz. 19:51, Tomek Wilgosz pisze:

  Panie Jurku, a kawa dobra? Rzeczywiście bardzo ładne wnętrza, więc chyba się sam skuszę i to jeszcze przed 21.09, bo na otwarcie to zapewne sama Śmietanka…

 2. 13-09-2012 o godz. 08:40, admin pisze:

  Kawa całkiem dobra, więc nie zniechęcam. Ostrzegam tylko przed wielką salą – to jednak nie przytulna kawiarnia, z której – mam nadzieję – hotel nie zrezygnuje.
  *
  Oczywiście liczyłem na tę kawę z niejakim Wolfiusem, znanym smakoszem kofeiny i honoru, ale zakopał się w komentarzach i nawet tam komentuje mój blog, bojąc się stanąć ze mną literka w literkę.
  JK

 3. 13-09-2012 o godz. 09:07, restaurator pisze:

  Panie Jerzy całkiem przepadkiem miał pan ze sobą aparat foto a to ciekawe? Wszystko okey, tylko należałoby umieścić napis ,,Tekst Zawiera Lokowanie Produktu”!

 4. 13-09-2012 o godz. 09:38, admin pisze:

  A to trzeba mieć aparat foto, żeby dziś zrobić zdjęcia? Powinienem chyba zapytać, sprzed ilu lat ten komentarz, ale skoro ktoś nie potrafi czytać („fotki, jak to z komórki, ale zawsze coś”), zapewne i tak nie odpowiedziałby. Mimo wszystko lokuję pozdrowienia i czekamy (wraz z telefonem) na zaproszenie do Twojej, restauratorze, restauracji.
  JK

 5. 14-09-2012 o godz. 14:20, Kuba pisze:

  Przedsionek rzeczywiście robi wrażenie, nawet idąc parkiem ŚW. ROCHA jest na co popatrzeć. Ale czy sala taka piękna? Wg mojej opinii Oławian w tej kwestii robi większą robotę 🙂 Pozdrawiam

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie