Piotrek ustrzelił kaczkę dziennikarską

Tegoroczne zawody w strzelaniu do „Kaczki Dziennikarskiej” wygrał junior Piotrek Nawrot – reprezentant naszej gazety.
Czwarta „Kaczka Dziennikarska” miała nową formułę. Tym razem był to czworobój gazet lokalnych z Oławy, Strzelina, Oleśnicy i Trzebnicy. W kategorii mężczyzn zwyciężył Daniel Długosz z „Nowej Gazety Trzebnickiej”, w rywalizacji kobiet – Renata Szymańska („Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie), a wśród juniorów – Szymon Michułka, reprezentujący „Słowo Regionu Strzelińskiego”. W kategorii drużynowej wygrała Oława, przed Strzelinem i Oleśnicą.
Najwięcej emocji, jak co roku, przyniosło strzelanie do „Kaczki Dziennikarskiej”. Do tej konkurencji zgłosiło się 27 uczestników. Potrzebowali aż 84 strzałów i niemal godziny, aby kaczka padła.
Zawody odbywały się tradycyjnie pod patronatem burmistrza Jelcza-Laskowic, fundatora pucharów i pieczonej kaczki dla zwycięzcy. Od strony sportowej imprezę przygotowali Bractwo Kurkowe Grodu Jelcz-Laskowice oraz miejscowe koło Ligi Obrony Kraju.
Pogoda, jak zwykle, trochę postraszyła, ale ostatecznie impreza udała się, było wyjątkowo dużo osób (ok.50), sprawdziła się nowa formuła integracji środowiska dziennikarskiego dolnośląskich gazet lokalnych. Za rok spotkamy się zapewne w jeszcze innej konfiguracji.

Piotrek Nawrot z trofeum „Kaczki Dziennikarskiej” w ręce. Obok tata Tomasz z nagrodą specjalną, czyli… kaczką pieczoną. Z lewej jej fundator burmistrz J-L Kazimierz Putyra, a z prawej hetman Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice Aleksander Mitek, bez którego impreza nie mogłaby się odbyć. W tle Krzysztof Dziedzic z „Panoramy Oleśnickiej”

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie