Tak nieobliczalny, że aż do przewidzenia

No i Kościelak się doigrał. Media znów przegoniły życie, bo fotka z naszej pierwszej strony (Kościelak w rękawicach bokserskich) okazała się prorocza. Dzień po jej ukazaniu się, na rynku wiązowskim doszło do scysji, w wyniku której Korpowski złożył na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Kościelaka. Przestępstwa z użyciem pięści właśnie. Oczywiście Kościelak zaprzecza – to był przypadek, wypadek, bo on chciał tylko potarmosić kontrkandydatem do fotela burmistrza Wiązowa. Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu papierowym.
Przypomnę tylko, jak to kiedyś Kościelak przyszedł do redakcji z wiertarką, wiadrem i szczotką klozetową, by pokazać swój najnowszy wynalazek – obieraczkę do młodych ziemniaków. Dla dobra kobiet, oczywiście, zademonstrował, bo to człowiek wielce je szanujący. Wcześniej przychodził do nas z karpiem, by pokazać nowatorski sposób obierania ryb. Potem był tort, bo właśnie ruszyła produkcja tortów. Ostatnio był z kwiatami dla Krzyśka, bo ten miał imieniny… miesiąc temu. Dwa dni później jednak już z Krzyśkiem w ogóle nie chciał rozmawiać, nawet w obecności bukietu.
Niewiele mnie już dziwi. Kościelak na wiązowskim rynku z czerwonymi rękawicami też nie. Powoli także zaczynam się przyzwyczajać, że to nasz powiatowy radny.

Napisane przez:

komentarze 4 do “Tak nieobliczalny, że aż do przewidzenia”

 1. 18-09-2012 o godz. 14:25, Karol pisze:

  Ale na anonimowe smsy to Pan odpowiedzieć nie chciał, a miałem nadzieję na jakąś ściślejszą współpracę.

 2. 18-09-2012 o godz. 15:28, realista pisze:

  taki radny to tylko wstyd przynosi i radzie i mieście!!!

 3. 19-09-2012 o godz. 08:42, admin pisze:

  Och, Karol! Więc to Ty pisałeś tego anonimowego esemesa? To nie dziw się, że nie odpowiadam, bo na anonimy się nie odpowiada. Ale gratuluję odwagi. Przyznać się, że pisze się do kogoś anonimy i jeszcze mieć pretensje, że ten ktoś nie odpowiada, to nawet coś więcej niż odwaga 😉
  A swoją drogą, jak odpisałem anonimowi/Karolowi, żeby się ujawnił, bo nie odpowiadam w ciemno, nie odpisał, a teraz ma pretensje…
  JK

  PS
  Uwaga dla postronnych. W tym anonimowym esemesie nie było nic specjalnego.

 4. 19-09-2012 o godz. 09:34, Karol pisze:

  Panie Redaktorze, ja jedynie chciałem sprawdzić, kto jest szybciej poinformowany o tym zdarzeniu, oczywiście żartuję, proszę się nie obrażać na mnie i nie miałem żadnych pretensji do Pana.

  Ale mój numer jest, także jakby Pan miał jakieś informacje, ploteczki polityczne, jakby któregoś bezpartyjnego polityka trzeba by było przycisnąć na internecie, to ja się poświęcę, rozkręcę forum i nawet na anonimy odpiszę…!!!

  Każda forma współpracy jest dobra.
  Czerwony burmistrz czyta i złości się pewnie, że wszyscy spiskują.
  Ale o to chodzi, byśmy wykonali zamieszanie i ferment polityczny, by nie wiedział, gdzie kto ma źródła informacji, którzy to urzędnicy wynoszą informacje z Urzędu Miejskiego, którzy członkowie BBS to krety, czyhające na koniec burmistrza, a są tacy. Znerwicowany, szukający wszędzie teorii spiskowych burmistrz może wycofa się zupełnie, lepiej dla oławskiej klasy politycznej byłoby, niż miałby pociągać następcę za sznurki, będąc już na emeryturze. Burmistrz nawet na emeryturze byłby groźny, tak więc należy działać.

  Pamiętajmy, że Gazeta ma także tradycje solidarnościowe, nawet była chyba założona w kolebce oławskiej Solidarności, więc bezkompromisowa Gazeta wobec burmistrza to oczywista oczywistość.
  A myślę, że obecnie niektóre artykuły są nieco za łagodne wobec burmistrza.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie