Poczytaj nad Odrą i Oławą

Tomek Gałwiaczek właśnie napisał mi, że za parę tygodni (początek października) powinna ukazać się książka „Nad Odrą i Oławą”, zawierające jedenaście opowiadań/tekstów Zbyszka Jakubowicza i właśnie Tomka.
Wydawcą jest wrocławska Oficyna wydawnicza ATUT” (wydawca m.in. miesięcznika „Sudety”), specjalizująca się w wydawnictwach regionalnych. Książka jest pierwszą z czterech planowanych książek, opisujących ciekawostki krajoznawcze ziemi oławskiej. Część z tych materiałów była już publikowana w naszej gazecie – to materiały Zbyszka Jakubowicza, które dopełnił Tomek Gałwiaczek. Na razie wiem tylko, że ma kosztować ok. 30 zł. Nakładu nie znam. Wiem za to, że będzie o kamieniu upamiętniającym miejsce, gdzie książę ubił lisa, o bitwie pod Małujowicami, o herbowym kogucie, czy o podoławskich kalwariach. Już czekam z niecierpliwością na tę propozycję wydawniczą i zachęcam do polowania na nią w dobrych oławskich księgarniach.

To jedna z propozycji obwoluty


To druga propozycja obwoluty


A to ostateczna wersja obwoluty. Mnie też się podoba najbardziej

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Poczytaj nad Odrą i Oławą”

  1. 22-09-2012 o godz. 13:13, Piotr Skotnicki, CINEsync pisze:

    A może aktywnie wspomoglibyście Tomka jako GPWO? Wystarczy dogadać się z wydawnictwem + wydrukować kupon w gazecie? Już o dokładce do części nakładu nie wspomnę. Przy zwiększeniu skali książka może kosztować znacznie mniej niż 30 zł. Dobry interes dla wszystkich i jaki szczytny cel.

    Ja chętnie wesprę sprzedaż książki przy okazji „mojej” imprezy w Święto Niepodległości.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie