Marzyciel spełniony, marzyciel czeka

Gwiazda Śmierci – jeden z największych zestawów klocków LEGO serii Star Wars, prosto z fabryki w Czechach, bo normalnie nie tak łatwo zdobyć. Do tego czołg z tej samej serii. O tym marzy (prawie) każdy chłopiec. Igor, jako wielki miłośnik „Gwiezdnych wojen”, również zamarzył o takim prezencie i… udało się. Dodatkową niespodzianką dla chłopca była koszulka z serii „Star Wars”.
Dla Igora to z pewnością będzie niezapomniana niedziela. Chłopiec czekał na nas od samego rana, a kiedy już przyjechaliśmy, nie mógł się doczekać, kiedy będzie mógł – z pomocą taty – zabrać się do układania klocków. To potrwa na pewno kilka dni, a może i dłużej. Obiecał, że jak tylko skończy, prześle nam zdjęcie z gotową Gwiazdą Śmierci.
Dziękujemy Magdalenie i Tomaszowi oraz Pawłowi z Oławy, a także oraz Janowi z Bystrzycy – za pomoc w realizacji tego marzenia.

Ucieszony Igor z mamą i Gwiazdą Śmierci

Igor już zabiera się pracy, ale najpierw musi pochwalić się nowymi klockami


A teraz nasz nowy marzyciel

14-letni Maciek bardzo lubi domowe zwierzęta, z przyjemnością zajmuje się swoimi rybkami i dwoma chomikami. Odkąd zachorował, a było to w lipcu, sporo czasu spędza jednak poza domem, robiąc badania i jeżdżąc do szpitala. Tam, w oczekiwaniu na wyniki i skierowania na kolejne badania, bardzo się nudzi, tęskni za domem i swoimi zwierzątkami. Zamarzył o laptopie, dzięki któremu mógłby zająć się czymś podczas pobytu w klinice. I nie chodzi mu tylko o przyjemności, granie czy surfowanie po sieci. Maciek chciałby na bieżąco być z tym, co dzieje się w szkole, dzięki komputerowi miałby kontakt z kolegami z klasy, mógłby na bieżąco odrabiać lekcje. Deklaruje, że laptop służyłby mu również do nauki. W domu ma dwoje rodzeństwa, a tylko jeden bardzo stary komputer.

Maciek interesuje się rybkami. Na pierwsze spotkanie przynieśliśmy mu odpowiedni tematycznie album


*
Fundacja „Mam Marzenie” zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci, które zachorowały na chorobę, zagrażającą ich życiu. Gdyby ktoś chciał włączyć się w realizację marzenia naszego kolejnego podopiecznego, kontakt pod numerem 605 996 556.

Pela i Jurek

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie