Małe co nieco

Jak mawia Kubuś Puchatek, jestem właśnie chwilę po obiadku (święta) i trochę przed obiadem (sylwester), więc w sam raz na małe co nieco. Przede wszystkim serdecznie dziękuję za świąteczne życzenia, które dotarły do mnie lub do redakcji drogą tradycyjną, mailową i esemesami. Wiem, wiem, notorycznie nie odpisuję, czym sam spycham się na pobocze ludzkich sumień, ale żona świadkiem, że życzenia przyjmuję z pokorą i radością, za wszystkie równomiernie dziękując. I Księdzu, i Karolowi, i Klientom firmy, a nawet osobistemu Naprawiaczowi Mojego Auta.
Byłem daleko stąd, gdy dotarła do mnie informacja o wybuchu na Chrobrego. Żartowaliśmy o tym w redakcji już wiele razy, ale to nie jest śmieszne – już kolejny raz, gdy wyjeżdżam, od razu są ofiary. Chyba powinienem uprzedzać, kiedy opuszczam nasz powiat, a komunikat w tej sprawie trzeba by upowszechniać w sieci.
Nie wiem, co były przyczyną tragedii tym razem. Słyszałem tylko plotki o samobójstwie i nieszczęśliwej miłości. Za wcześnie dla mnie, aby o tym głośno i publicznie mówić, ale gdyby okazały się prawdą, to… No, nie wiem, kim trzeba by być, aby w ten okrutny sposób angażować kilkadziesiąt osób w swoje osobiste dramaty, na dodatek sprowadzając na nich zagrożenie życia. Zapewne nie raz jeszcze wrócimy do sprawy na łamach gazety, bo jakiś ciąg dalszy musi być. Oby tylko znów na gwałt nie trzeba było robić materiału (brawo Agnieszko! nikt nie był szybszy) i zmieniać pierwszej strony.
A na razie… Cóż. Prawie wszyscy dziennikarze na urlopach, parę naszych materiałów zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego konkursu dla prasy lokalnej, życie polityczne i reklamowe niemal zamarło w ostatnich dniach roku. Może więc wreszcie uda i się wcisnąć długu przygotowywany materiał o wielkim Gieniu. Jakim? A to już zobaczycie za tydzień. Chyba.
JK

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Małe co nieco”

 1. 27-12-2012 o godz. 21:24, Shrek pisze:

  To jeszcze na Nowy Rok Panie Naczleny Och Mój kapitanie kapitanie

  Szampana piccolo
  Brokatu na czoło
  Uśmiechu na twarzy
  Szampańskiej zabawy
  Życzeń serdecznych
  Wspomnień najlepszych
  oraz braku październikowej cenzury
  kiedy w Nowym Roku pamięć sprzed lat wraca

  Życzy Karol

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie