Basenowy wpis

Dyskusja o basenie i kosztach jego utrzymania trwa właściwie od początku powstania tego obiektu (w gazecie ostatnio starcie Matusewicz-Szwarc). Zapewne jeszcze przedwcześnie, aby oceniać sens budowy oławskiego basenu, zwłaszcza że nie wyłącznie o pieniądzach powinna być mowa. Bo przecież basen to także element cywilizacyjny, edukacyjny, prozdrowotny itp., na który czekaliśmy długie lata. To także wciąż obiekt, który czeka na odkrycie przez wielu oławian.
Niedawno w Radwanicach pojawił się billboard, zapraszający do „Term Jakuba” – cóż, teraz trzeba naprawdę walczyć o klienta. Zapewne wkrótce takie plakaty pojawią się także w innych miejscach wokół Oławy. I dobrze. Mnie jednak wciąż brakuje jakiejś sensownej strzałki przy samym skręcie z ul.3 Maja na basen. Obawiam się, że wiele osób, przejeżdżających przez miasto, po prostu nie wie, że tu jest taki piękny obiekt – z ulicy go nie widać, a nigdzie nie ma wyraźnej informacji, że to tu trzeba skręcić w lewo/prawo, bo za 200 metrów jest oławski aquapark „Termy Jakuba”. I właśnie takiej nazwy trzymałbym się marketingowo – same „Termy Jakuba” nic poza Oławą nie powiedzą, a jeśli już, to mogą wprowadzić w błąd. Znacznie lepiej i też prawdziwie po prostu „oławski aquapark Termy Jakuba”.
I jeszcze drobiazg. Te wstrętne plastikowe kwiatki przy jacuzzi. Przecież wystarczy parę stówek, aby posadzić tam żywe kwiaty, lubiące ciepło i wilgoć. Te sztuczne jakoś fatalnie się komponują z całością, która jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż te kwiatki. Gdy siedziałem sobie w ciepłych bąbelkach, sztuczne kwiaty odbierały część radości – choć za oknem wspaniały widok na parkową przyrodę. Wiem, wiem, że we Wrocławiu też są sztuczne kwiaty i gdzie indziej, może jednak dałoby się coś wymyślić – nie jestem specjalistą, ale pewnie dałoby się znaleźć jakieś rozwiązanie w miejsce cmentarnych kwiatów z plastiku.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Basenowy wpis”

  1. 06-06-2013 o godz. 13:31, kiwi pisze:

    Ale metki już poobcinane! :/)

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie