Rozkręca się wokół LGD

Parę tygodni temu zamieściliśmy sprostowania Kołodzieja i Hańderka (nadal jest członkiem komisji rewizyjnej, kontrolującym niejako sam siebie!)do naszego tekstu „Prywatny bankomat”, a dziś sytuacja tak się rozkręciła, że sugestie czy nawet zarzuty w sprawie LGD to mały pikuś. Jak podaje dzisiejsza „Gazeta Wrocławia”, może być jeszcze goręcej.

„GW”: – Urząd marszałkowski właśnie zapowiedział, że powiadomi prokuraturę o możliwości przyjęcia łapówki przez Piotra Hańderka, dyrektora Centrum Monitoringu Mediów, podległej urzędowi instytucji kultury. O nieprawidłowościach z nią związanych piszemy już od ponad tygodnia.
Chodzi o studyjny wyjazd do Gruzji, który Hańderkowi opłaciła fundacja Cultura Mentis. Jednocześnie organizacja ta została wybrana przez CMS do wykonania wykonania badania „Przemiany modelu rodziny, społeczne i ekonomiczne skutki tego procesu”. Była to jedyna oferta, a do tego wybór zatwierdził właśnie Hańderek, który złożył oświadczenie o bezstronności. Cultura Mentis za swoją pracę dostała 320 tysięcy złotych…

Cały tekst: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1035605,szef-cms-wzial-lapowke-urzad-marszalkowski-powiadomi-dzis-prokurature,id,t.html

Napisane przez:

komentarzy 6 do “Rozkręca się wokół LGD”

 1. 06-11-2013 o godz. 17:01, wolfius pisze:

  Witaj! Z tym Handerkiem to jest ciekawa sprawa. Jest on związany z SLDowskim erotomanem Piotrem Ż. Facet ma bodaj kilkanaście zarzutów prokuratorskich… .

 2. 07-11-2013 o godz. 00:33, slawekpobo pisze:

  Panie Jurku, rozmawiałem wiele razy z Tomkiem o sytuacji, jaką zastał w LGD. Tomek żalił się, że zastał długi i bałagan w stowarzyszeniu i że musi się ciężko nagłowić, by to wszystko wyprowadzić na prostą. Widać po efektach, słabo się głowił, bo pozostawił po sobie jeszcze większy bałagan i co gorsze, jeszcze większe długi.
  *
  Panie Jurku, uważam, że powołanie Hańderka do komisji rewizyjnej w LGD, to skandal. Nie wierzę w uczciwość tego pana i chęć wyjaśnienia całej tej sprawy. Uważam także, że odpowiedzialni tej afery – bo na pewno nie jest nim tylko Tomek – chcą coś ukryć i ściągnęli „mistrza”, by rozmydlił ich winy.

 3. 07-11-2013 o godz. 11:06, admin pisze:

  Pani Sławku, zgadzam się z panem, ale proszę zwrócić uwagę, że nikt nie reaguje na obecność Hańderka w komisji rewizyjnej, w której kontroluje… sam siebie. Ani starosta, ani nowe szefostwo LGD, ani gmina Oława, która go desygnowała do komisji. Nawet jeśli są jakieś powody proceduralne (podobno czekają na walne), wystarczyłby jakiś publiczny gest, jakieś oświadczenie, że nie godzimy się, że coś jest nie tak. A tu cisza. Wymowna.
  JK

 4. 08-11-2013 o godz. 19:12, wolfius pisze:

  Jurku, mógłby przeprowadzić jakiś wywiadzik z naszym „orzełem” J. Pilawą w następujących sprawach?:

  – obwodnica
  – finansowanie żydowskiego cmentarza w kontekście śmietniska na mogile tysięcy polskich ofiar jelczańskiej filii Gross – Rosen
  – dzisiejsze głosowanie Pilawy przeciwko likwidacji skorumpowanego Centrum Monitoringu Publicznego, z którym związany był Hańderek

  Myślę, że taki wywiad spotkałby się z dużym zainteresowaniem czytelników, nie uważasz?

  Z kontrrewolucyjnym pozdrowieniem! 🙂

 5. 08-11-2013 o godz. 19:21, Karol pisze:

  Panie redaktorze, gazeta nie podała żadnych informacji o ostatnim meczu pucharowym ze Śląskiem Wrocław. Chodzi mi o piłkę ręczną.

  Wolfius nie łudź się, ktoś, kto ma niezły bajer we krwi tak się nakręci, że jeszcze powie, że to atut Oławy, że nie ma obwodnicy.
  Tacy politycy tak potrafią.

 6. 09-11-2013 o godz. 00:05, wolfius pisze:

  Karol, Jacuś to jest żałosny typ. Odtąd będzie musiał szukac głupszych od siebie, aby jeżdząć rowerem przez Oławę, a wożąc *upę do ezgotycznych krajów Dalekiego Wschodu samolotami … Lufthansy, znów skutecznie wciskać stary kit przez słuchawkę na dzień przed wyborami.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie