A my pedałujemy dalej

Niby jesień i niektórzy kończą sezon rowerowy, ale my nie kończymy. Na dodatek pierwszy raz przejechaliśmy odnowioną trasą z Oławy do Ryczyna (częściowo to trasa Harcownika) i mogę powiedzieć jedno – rewelacja. Droga równa, uporządkowana, dla wszystkich, przy niej piękne łąki nadodrzańskie, wielkie drzewa, piękne aleje. Zresztą zobaczcie sami.

I do przodu!

Prawda, że piękna alejka

 

I jak tu kończyć sezon?  Wprawdzie jeszcze nie ma zapowiadanych tras

http://www.gazeta-olawa.pl/news/39197-swietna-wiadomosc-dla-rowerzystow/

, ale już dzisiaj warto wybrać się drogą z Oławy do Bystrzycy przez Ryczyn i Lipki. Do Ryczyna wiadomo – drogą Bażanową i dalej prosto nowym szutrem do samego Ryczyna. Potem, na skrzyżowaniu przy pasiece, lekko w prawo do wielkiej betonowo-metalowej konstrukcji (to zastawka do wypuszczania wody na polder zalewowy, gdy wody w Odrze za dużo), zaraz za tym obiektem w prawo, przez las do śluzy i jazu w Lipkach. Potem z powrotem do skrzyżowania przy pasiece, gdzie albo w prawo do grodzisk ryczyńskich, albo prosto do Bystrzycy – wyjeżdża się przy dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Smortawą. Wytrawny rowerzysta pokona tę trasę w godzinę-półtorej, rodzina z dzieckiem (przystanki) da radę w 2-2,5 godziny. Naprawdę rewelacja i przedsmak tego, co nas czeka, gdy te trasy na mapce staną się rzeczywistością i rowerem będzie można bezpiecznie i spokojnie dojechać nawet do Kotowic, a stamtąd już bez problemu do Wrocławia.

Ale już i tak jest dobrze. Nie uwierzycie, ilu rowerzystów spotkaliśmy po drodze, ilu biegaczy. Jeszcze parę lat temu na tej samej trasie widziałem jedną-dwie osoby. Teraz – dziesiątki. Wyraźnie widać, jak zmienia się podejście ludzi do rekreacji, do sportu – szykowane inwestycje to dobry trop.

JK

Napisane przez:

Jeden komentarz do “A my pedałujemy dalej”

  1. 08-10-2015 o godz. 20:07, Karol Mendocha pisze:

    Teraz czekamy na dalsze ścieżki aż do Lubszy.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie