Tak się zmienia władzę w demokracji

To chyba główne przesłanie, jakie powinno trafić do naszych gości z Tadżykistanu, gdzie wciąż jeszcze zdarza się władzy strzelać na ulicach, w tajemniczych okolicznościach znikają opozycyjni dziennikarze, a obecny prezydent mówi o demokracji, ale już ponoć szykuje swojego syna na następcę.

Wizyta w lokalu wyborczym

Wizyta w lokalu wyborczym


O, tu są listy

O, tu są listy


A tu mamy instrukcję głosowania

A tu mamy instrukcję głosowania


I teraz można już spokojnie wrzucić kartę do urny

I teraz można już spokojnie wrzucić kartę do urny


I już po. Tak się zmienia władze w wolnym demokratycznym państwie. Pokojowo, zgodnie z prawem.

I już po. Tak się zmienia władzę w wolnym i demokratycznym państwie. Pokojowo, zgodnie z prawem.


Dziś rano dziewczyny z Tadżykistanu były wyraźnie zadowolone, że miały okazję poznać nowego posła RP, czyli Zdzisława Brezdenia, bo jego niekwestionowane zwycięstwo w powiecie raczej da mu mandat… Na razie tak na 99,99%, ale podobno szanse maleją z godziny na godzinę, więc może być jeszcze różnie.
*
Projekt „Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji”, finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

JK

Napisane przez:

komentarze 2 do “Tak się zmienia władzę w demokracji”

  1. 27-10-2015 o godz. 21:36, Romek pisze:

    A jednak Brezdenia nie ma. Szkoda, ale dobrze, PiS i tak wziął wszystko, może teraz coś się zmieni w naszym kraju. Nasi górą! Tego było potrzeba Polsce!

  2. 27-10-2015 o godz. 21:38, Koleś pisze:

    Koleś, aleś się podkręcił. Zaraz się okaże, że premierem nie będzie Szydło, tylko Kaczyński,a te 500 zł to na dziecko, ale trzecie i to jeszcze tylko w tych rodzinach, co mają 500 zł na głowę. Ale się ludziska ponabierali! Oj,będą żałować… Będą. I to szybko.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie