Powalczą o tę drogę

Po moim tekście o drodze przez Bystrzycę (nowy numer gazety – jeszcze w sprzedaży) natychmiast zareagowali mieszkańcy i zapowiedzieli, że będą protestować, nawet zablokują drogę. Wszystko, aby tylko wielkie ciężarówki z piaskiem nie wróciły do środka wsi. Na razie jest zima, więc tak nie jeżdżą, ale wiosną wszystko ruszy, więc ludzie obawiają się – i słusznie – że nowa droga polegnie, bo nie jest przystosowana do takich ciężarów. Przecież jej budowa polegała jedynie na wylaniu asfaltu, a podbudowa jest stara, przedwojenna, zapewne nieprzystosowana do trzydziestotonowych potworów. Zapowiada się ciekawie. Będzie o czym pisać, a wójt, starosta itp. muszą przygotować wiarygodne tłumaczenie, dlaczego interes jednej firmy z piaskowni ma być ważniejszy niż interes i bezpieczeństwo 2,5 tysiąca mieszkańców Bystrzycy.

Jeszcze parę dni temu było tak, czyli z wielkim autem nie można w prawo

Jeszcze parę dni temu było tak, czyli z wielkim autem nie można w prawo


Teraz jest zaklejone, czyli można bez ograniczeń...

Teraz jest zaklejone, czyli można bez ograniczeń…


Efekt? Wielkie ciężarówki będą sobie jeździły do woli, rozjeżdżały krawężniki, parkowały np. tu, gdzie - jak mniemam - projektant i wykonawca nie przewidzieli postoju dla wielotonażowych autek. A może się mylę? Może właśnie tutaj może stawać trzydziestotonowy kolos? Kto mu zabroni?

Efekt? Wielkie ciężarówki będą sobie jeździły do woli, rozjeżdżały krawężniki, parkowały np. tu, gdzie – jak mniemam – projektant i wykonawca nie przewidzieli postoju dla wielotonażowych autek. A może się mylę? Może właśnie tutaj może stawać trzydziestotonowy kolos? Kto mu zabroni?

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie