Można walić do woli?

Sprawa oławskiej strzelnicy tak naprawdę wciąż przed nami. I hałas wcale nie jest jedynym problemem, który może stwarzać to miejsce. Zerknąłem na FB Colta, a tam obok rywalizacji sportowej (wyniki i zapowiedzi zawodów) erupcja miłości do broni palnej jako takiej. Wystarczy zerknąć na taki wpis udostępniony na tym FB:

Oto, o czym marzą w klubie COLT

Oto, o czym marzą w klubie COLT

Do tego fotki kałacha, który już „jest dostępny” na oławskiej strzelnicy, fotki pistoletów z adnotacją, że „takie maleństwa zawitało do nas w magazynie” albo „nowe dziecko”, no i wpisy użytkowników, jak mniemam. Na przykład:

– Świetna atmosfera, doskonale przygotowana strzelnica, można walić z czarnego prochu i innych wynalazków do woli, w profesjonalnym, bezpiecznym otoczeniu.
albo
– Mistrzowie, medaliści i legendy przyjeżdżają do Oławy a szaraki chcą zamknąć strzelnice. Pełne szaleństwo współczesnej chorej ludzkiej mentalności. Trzymam kciuki Adamie!
albo
– Dziwne czasy – wręcz spierdolone. Pasują tylko zamknięte, strzeżone osiedla. Spokój i cisza w korpo-spierdolinie. Ludzie opakowani w folię.

Jest oczywiście także sporo wpisów „klasycznych”, czyli – Strzelectwo to sport w którym można się błyskawicznie zakochać, a COLT Oława, to świetne miejsce do pielęgnowania tej miłości. Świetna atmosfera, świetna kadra, konkurencyjne ceny i możliwość zarówno postrzelania dla frajdy jak i rozwijania umiejętności strzeleckich. Polecam.

Podpis: Jeah! ! Zabawki dla dużych chłopców w końcu na miejscu!:)

Podpis: Jeah! ! Zabawki dla dużych chłopców w końcu na miejscu!:)

Nie wiem, czy miejsce jest profesjonalne i bezpieczne, skoro obiekt nie ma dokumentów, ale obawiam się, że przy tak entuzjastycznym stosunku do swojego hobby, którym może i jest sportowe strzelanie, ale także zwykła miłość do broni jako takiej, ciężko będzie o kompromis z mieszkańcami. A jeśli jeszcze dochodzi do tego promocja prawa, zezwalającego na łatwiejszy kontakt z bronią (i podpieranie tego Kukizem), oraz zapisy do obrony terytorialnej Macierewicza (to już jest!), czyli jednak jakaś forma polityki, obawiam się, że lekko – czyli cicho – nie będzie. A czasy, gdy młodzież z LOK strzelała tam sobie co jakiś czas z kbks-ów czy wiatrówek, już chyba nie wrócą.
JK

PS Co jeszcze jara chłopaków ze strzelnicy? Jak to co?! Roznegliżowana laska z giwerą:

Taki żarcik

Taki żarcik


PS 2
Niedawno starosta rozmawiał w Warszawie z ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem o odbudowie starej strzelnicy na drugim brzegu Odry, gdzie kiedyś z kałachów strzelali żołnierze radzieccy. Może to jest dobra droga do rozwiązania problemu strzelnicy w środku miasta? Tylko ta stara strzelnica jest dokładnie przy granicy rezerwatu Zwierzyniec, czyli też problemy…

Napisane przez:

komentarze 4 do “Można walić do woli?”

 1. 14-05-2016 o godz. 18:58, Łukasz N. pisze:

  Panie redaktorze! Przecież można odwiedzić strzelnicę, zobaczyć na własne oczy, i samemu ocenić, czy jest bezpiecznie i profesjonalnie. Pamiętam, gdy w wydaniu papierowym ukazało się zdjęcie, po którym pan Michałowski Rolf wytropił kolejną aferę. Cyt ze strony stowarzyszenia: „W czasie, gdy ktoś znajduje się na przedpolu, nikomu nie wolno dotykać ani broni ani amunicji.” I dalej: „Na zdjęciu zawodnik na stanowisku strzeleckim, złożył się już do oddania strzału, a na przedpolu spaceruje sobie człowiek. To jest czysty horror. Jak kończy się ignorowanie elementarnych zasad bezpieczeństwa można zobaczyć np. tutaj (…)” Zdjęcie zapewne zostało zrobione na potrzeby gazety, ale informacja o niebezpiecznej sytuacji na strzelnicy poszła w eter. W mojej ocenie referencje obu panów są, że tak powiem, wystarczająco wymowne…. Ale to oczywiście tylko i wyłącznie moje skromne zdanie.

  Oczywiście dużo lepiej (zapewne dla jednej jak i drugiej strony) było by, gdyby działalność przenieść poza miasto. Tylko jak pan zauważył, i z lokalizacją za Odrą może być problem. Może miasto, które tak chętnie ostatnio aktywizuje mieszkańców, mogło by także wspomóc tych, którzy interesują się strzelectwem?

 2. 15-05-2016 o godz. 18:43, Karol Mendocha pisze:

  A Panu co się stało, że atakuje pan tych młodych ludzi, którzy są zaangażowani, by strzelnica nie zarosła i nie umarła śmiercią naturalną.

  Gdybym nie wiedział, że to Pan napisał, to uznałbym, że powyższy artykuł mógłby, tak tylko przypuszczalnie teoretyzuję, napisać jakiś dziennikarz, na zlecenie jakiegoś bogatego polityka z Oławy, któremu nie podoba się działalność Colta na strzelnicy i szuka na nich haków.

  Na siłę to pisane, bo przecież na stronie facebooka zawsze znajdzie się coś kompromitującego, biorąc pod uwagę, że prowadzą go młodzi ludzie, których energia rozpiera.

  Może najlepiej napisać wprost, po co owijać, że jest biznesmen, który chętnie zainwestuje w strzelnicę za Odrą. A ta obecna robiłaby im konkurencję?

  Podbuntuje się mieszkańców, którzy nie są świadomi, a za rok okaże się, kto w tym miał interes?

 3. 16-05-2016 o godz. 08:31, admin pisze:

  Panie Łukaszu, mnie ta strzelnica nie przeszkadza, bo ja utaj nie mieszkam. Byłem na strzelnicy wiele razy, ale pewnie moja ocena byłaby równa tej pana Rolfa – też się nie znam. Zauważam tylko, że tutaj nie chodzi o sport, a może nie przede wszystkim o sport, tylko o coś innego…
  Pozdrawiam
  JK
  *
  Panie Karolu, ja nikogo nie atakuję, co najwyżej niektórzy (pokazywane przeze mnie wpisy sygnuje Klub Sportowy COLT – to nie są jakieś komentarze) ośmieszają się sami tą egzaltacją na FB, co – moim zdaniem – może być dodatkowym problemem w porozumieniu się z mieszkańcami, a to byłoby najlepsze. Bo że teraz jest głośniej i częściej, to chyba fakt. Podobnie jak to, że ktoś tu zarabia na terenie wynajętym od miasta za… 30 zł.
  A o biznesmenie i ewentualnej konkurencji nic nie wiem.
  Pozdrawiam
  JK

 4. 16-05-2016 o godz. 10:41, tomek pisze:

  Panie redaktorze.
  Jakby pan przyszedł na strzelnicę we wtorek i czwartek to zobaczylby pan młodzież na strzelnicy. Czy każdy kto gra w piłkę musi być zaraz jak Ronaldo? Niektórzy przychodzą się pobawić a niektórzy potrenowac. Krzywa gaussa obowiązuje wszędzie. Na strzelnicy też. Tych, którzy chcą się bawić w zawodostwo jest niewielu ale czy przez to zabraniac innym próbować. To że kogoś na strzelnicy kręci broń to zeczywiscie odkrycie:))) ludzie którzy biegają wrzucają buty na fb i przez to są dziwni, inni, gorsi? Pozdrawiam

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie