Rowerzystom lepiej

I to znacznie lepiej. Rok temu cieszyłem się, że jest dobra droga z Oławy do Ryczyna, a w tym niespodzianka – trasa z Oławy do Bystrzycy gotowa, tej same jakości, czyli dobra szutrowa droga, w sam raz dla rowerów. To tylko 10 km, czyli 30 minut spokojnej jazdy, dla rodzin z dziećmi – ok.45 minut, ale naprawdę warto, bo droga jest obrzeżami dwóch rezerwatów: Zwierzyniec i Kanigóra.
Zaczynamy od ulicy Bażantowej, czyli tradycyjną trasą do Ryczyna, choć ja wolę ten kawałek wałem, czyli tuż za mostem na Odrze w prawo:

Niestety, rzadko ktoś tu kosi ttrwę

Niestety, rzadko ktoś tu kosi ttrwę


Potem jedziemy trasą biegową klubu „Harcownik” w kierunku Ryczyna, aż do rozjazdu z taką strzałką:
Fakt, pokrzywiony drogowskaz pamięta PRL, ale to w pewnym sensie urocze

Fakt, pokrzywiony drogowskaz pamięta PRL, ale to w pewnym sensie urocze


Po skręcie w lewo mamy nowy odcinek (rok temu też można było przejechać, ale teraz to jest prawdziwa rowerowa autostrada):
Nawet mostek nowy

Nawet mostek nowy


Po obu stronach przepiękne lasy

Po obu stronach przepiękne lasy


W niedzielę jechałem tę trasą i spotkałem wiele osób na rowerach, z całymi rodzinami

W niedzielę można tu spotkać wiele osób, z całymi rodzinami


Gdy dojedziemy do kolejnego skrzyżowania, kończy się dobra nawierzchnia. Tu trzeba skręcić w lewo (w prawo pojechalibyśmy do Ryczyna), a nieco gorszą drogą, mijając po lewej boisko KS Burza Bystrzyca, po chwili wyjedziemy na asfaltówkę przy domkach letniskowych nad Smortawą, potem jeszcze tylko trochę pod górę i jesteśmy w centrum Bystrzycy. Zachęcam!
Oczywiście przydałby się teraz dalszy ciąg, czyli ścieżka rowerowa przez las do Jelcza-Laskowic – to dopiero byłaby całość. Jeśli jeszcze uda się, jak zapowiadają nasze władze, zrobić podobną trasę do Brzegu i Wrocławia, to wreszcie będziemy włączeni w prawdziwą sieć ścieżek rowerowych. I wtedy już nikt nie powie, że u nas nie ma gdzie pojeździć. Już jest gdzie, choć na razie to krótkie trasy, ale początek zrobiony…

Napisane przez:

komentarze 2 do “Rowerzystom lepiej”

  1. 07-06-2016 o godz. 10:31, Łukasz N. pisze:

    Równie ciekawą trasą może być droga do wieży widokowej w Kotowicach, ale nowym obwałowaniem Kotowice-Siedlce. To ok. 14 km także idealnej drogi! Polecam, i na pewno skorzystam z podpowiedzi!

  2. 07-06-2016 o godz. 10:40, admin pisze:

    Dzięki, skorzystam.
    JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie