Nie dla tub samorządowych

Wraca sprawa wydawania przez samorządy własnych gazet. Na szczęście nie dotyczy to naszego powiatu, gdzie wszystkie samorządy (chyba) zrozumiały, że nie tędy droga, więc wydają jedynie bezpłatne biuletyny (to akurat jest zgodne z prawem, choć niekoniecznie muszą być na kredowym, czyli dużo droższym papierze). Ponieważ jednak co jakiś czas pojawiają się takie ciągoty do posiadania własnej tuby propagandowej, warto trzymać rękę na pulsie. Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, którego jesteśmy członkiem, zawsze krytykowało wydawanie przez wójta czy burmistrza własnej gazety, więc i tym razem chyba poprzemy kolejny protest w tej sprawie, bez względu na to, kto akurat rządzi.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/954222,lokalna-wladza-straci-wlasne-media.html

HFPC ponownie zabiera głos w dyskusji na temat gazet samorządowych


http://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2016/07/HFPC_062016-wystapienie_MKIDN_gazety_samorzadowe.pdf

Napisane przez:

komentarze 4 do “Nie dla tub samorządowych”

 1. 15-07-2016 o godz. 09:06, Karol Mendocha pisze:

  A ile kosztuje bycie tubą propagandową byłego posła?

  Ile musiałby taki ktoś płacić, byście pisali zgodnie z jego poglądami, i żebyście opisywali każde wystąpienie radnej powiatowej albo radnej miejskiej, mimo, że w Powiecie mamy 19 radnych, a w mieście 21, to po czytaniu waszej gazety wydaje się, że są tylko dwie ulubienice byłego posła w radzie miejskiej i radzie powiatowej.
  Mam wrażenie, że tu w Oławie nie tuby samorządowe są problemem, tylko ktoś kto za reklamy hotelu daje sporą kasę na gazetę prawie niezależną.
  Prawie… oficjalnie za reklamę only hotelu.

 2. 15-07-2016 o godz. 09:48, admin pisze:

  Panie Karolu, litości… Chętnie wzięlibyśmy wielką stałą reklamę każdego hotelu, ale takich nie ma. Równie chętnie cytowalibyśmy innych radnych, gdyby tylko się odzywali i mieli coś do powiedzenia. Zarzut, że hotel byłego posła „daje sporą kasę na gazetę” jest po prostu nieprawdziwy i gdybym Pana nie lubił, pewnie spotkalibyśmy się w sądzie.
  JK

 3. 15-07-2016 o godz. 19:02, Karol Mendocha pisze:

  Ktoś musi Pana czasami podenerwować, chociaż i tak uważam, że mam sporo racji, bo macie swoich ulubionych radnych(radne). A w waszej gazecie artykuły na całe strony.

  I znowu Pan opisuje już któryś raz z kolei sprawę ze Strzelnicą, chociaż wiemy, kto ma chrapkę na ten teren i dlaczego.

  Moim zdaniem nie jest Pan obiektywny i z czegoś to wynika, a od dziennikarza szczególnie powinniśmy wymagać obiektywizmu.
  Czasami piszę tak a nie inaczej, by dyskusja stałą się krystaliczna i bardziej ostra, a takie chyba lubimy obaj.

  Pozdrawiam

 4. 17-07-2016 o godz. 20:43, admin pisze:

  Panie Karolu, nie wiem, kto ma chrapkę na teren strzelnicy. A sprawę pocisków, które jakoś wydostają się ze strzelnicy (choćby w czyjejś kieszeni), opisuję po raz pierwszy. To rzecz nowa, nikt jeszcze o tym nie pisał przede mną.
  Co do mojego obiektywizmu, ma Pan prawo być krytyczny, ale proszę posługiwać się prawdą.
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie