A Kościuszko gdzie?!

Za parę dni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie będzie obchodziło 70-lecie powstania pierwszej szkoły zawodowej w Oławie. Piękny jubileusz, dla mnie dodatkowo ważny, bo przecież mój Tata przez wiele lat uczył w tej szkole, przyprowadzał mnie do niej, poznawałem tam wiele osób.
Pamiętam dobrze uroczystości związane z nadaniem szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Nawet taki brązowy odlew jego głowy pamiętam – bo przez lata stał w domu na honorowym miejscu. Dziś tuż przy samym wejściu do szkoły też nie da się nie zauważyć śladów Kościuszki (armata, popiersie), zresztą nawet na pierwszej stronie CKZiU w sieci też jest stara nazwa: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im.Tadeusza Kościuszki w Oławie. Tylko w nowej, obecnej nazwie, nie ma nic z Kościuszki. Owszem, na zaproszeniu na październikowe uroczystości Kościuszko jest, ale już tylko jako element historyczny. I tak już będzie?

A jeszcze parę lat temu był na wszystkich oficjalnych ulotkach

Jeszcze parę lat temu był na wszystkich ulotkach

Napisane przez:

komentarze 4 do “A Kościuszko gdzie?!”

 1. 11-10-2016 o godz. 09:22, Diego pisze:

  Kościuszkę zastąpi się innym, też na K. i będzie spoko! Suweren ma zawsze rację…

 2. 11-10-2016 o godz. 09:23, Anka pisze:

  Przecież T.Kościuszko nadal jest patronem tej szkoły – to tylko nazwa sie zmieniła.

 3. 17-10-2016 o godz. 11:53, Maria pisze:

  Witam, Jak najbardziej Tadeusz Kościuszko nadal będzie PATRONEM!!!Czekamy tylko na opinię prawników !pozdrawiam

 4. 21-10-2016 o godz. 20:39, Karol Mendocha pisze:

  Panie Redaktorze, czy zamierzacie napisać coś o Marku Chudym, który podobno dostał robotę w ZWIK i dzięki komu?

  W końcu potrzebna jest równoważnia, skoro rozpisywaliście się o Łukaszu, Dobrej Zmianie, Magdzie, teraz czas na ludzi kaczorka.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie