Do poprawki!

A swoją drogą do katastrof lotniczych według prawa nie powinno dochodzić np. 31 stycznia, czy, nie daj Boże!, 29 lutego, bo wtedy w ogóle nie można by organizować cyklicznych miesięcznic. A to niesprawiedliwe. Jak widać szykowana nowa ustawa o zgromadzeniach wciąż jeszcze nadaje się do wielu poprawek…
JK

Napisane przez:

komentarze 2 do “Do poprawki!”

 1. 12-12-2016 o godz. 16:46, Karol Mendocha pisze:

  Cieszę się, że mam Pan takie same poglądy na wiele spraw, ale jak się to ma do obiektywizmu Gazety. Napisałem z ciekawości, czy nie uwiera Panu prowadzenie Gazety, z jednoczesnym prowadzeniem bloga, tak mocno ukierunkowanego.

  Bo dziś tak wygląda, i nie jest Pan wyjątkowym przypadkiem, że większość dziennikarzy jest po którejś strony barykady, tych znanych zdolnych, wyróżniających się dziennikarzy, a za takiego i Pana mam. Ale czy nie boi się Pan jakichkolwiek nagonek na Gazetę ze strony wszechwładnego PIS. W każdym dziennikarzu wyczuwa się, nie tylko, profesorowie prawa konstytucyjnego są podzieleni.

  Mimo wszystko cieszę się, że ma Pan odwagę, ale chcę wiedzieć, jak to Pan odbiera, gdy mogą Panu zarzucać brak obiektywizmu dziennikarskiego?

  Wiem, rozumiem, prywatny blog, słyszałem już ten argument.

  I proszę się nie denerwować na mnie, mamy pewnie takie same poglądy, a ja chcę jedynie podyskutować z redaktorem naczelnym poczytnej Gazety.

  I więcej takich tematów rzecz jasna, wyrazisty z Pana dziennikarz, który nie boi się władzy.

  Pozdrawiam Serdecznie

 2. 13-12-2016 o godz. 09:48, admin pisze:

  Panie Karolu, ale to wcale nie jest żaden materiał dziennikarski, który wymagałby obiektywizmu, ani tym bardziej deklaracja polityczna, której – jak Pan wie – nie wygłaszam, a tym bardziej nie zamierzam o tym dyskutować publicznie. Mój wpis to po prostu zgryźliwa uwaga logiczno-sarkastyczna, dotycząca tego, że nie wszyscy mogą obchodzić miesięcznice, a tę możliwość wybiera ślepy los, mogąc urządzić katastrofę akurat w taki dzień miesiąca, który nie ma odpowiednika w kolejnym. I wtedy klops. Bo skoro jedni mogą co miesiąc, to sprawiedliwie byłoby, aby wszyscy mogli… Ale daty katastrofy się nie wybiera. Więc skoro już grzebie się przy ustawie, to można pogrzebać jeszcze bardziej, aby i sprawiedliwość, i prawo było po jednak stronie. Bo tak podpowiada logika. A że to wszystko komuś z boku może się wydać zupełnie bez sensu, idiotyczne… Życie i takie jest czasami, co też trzeba przeżyć.
  A co do zarzutu braku obiektywizmu. Panie Karolu, co tydzień ktoś nam coś takiego zarzuca, z różnych stron, ale na razie nikt nam nie podpala redakcji, nikt nie reglamentuje papieru, nikt nie zatrzymuje dziennikarzy (to tak a propos dzisiejszej rocznicy wprowadzenia stanu wyjątkowego), więc jedziemy dalej.
  Pozdrawiam
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie